Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehet most pl. "alkalmi...

Hogy lehet most pl. "alkalmi munkás"-sal dolgoztatni?

Figyelt kérdés
Barátaimmal épületkarbantartó (A-tól Z-ig) tevékenységet folytattunk. Időszerű lett családi házaink felújítása - karbantartása. Elhatároztuk felhasználva - hasznosítva a közel 30 ~ 35 éves szakmai ismereteinket, tényleges tapasztalatainkat, megmaradt eszközeinket, összefogunk és sk oldjuk meg. Beszerzéseket, megoldásokat, szervezést és amit bírunk egymásnak segítve végzünk el. Szerencsére szakmai ismereteink lefedik a szükséges technológiákat. Ezt anno "kaláká"-nak nevezték. Életkorunk miatt viszont szükséges fizikai élőerő bevonása. Diákok, alkalmi munkások ...stb. Az lenne a kérdés, hogy lehet-, kell-, szükséges-, célszerű- stb ezt megoldani, hogy ne legyen probléma belőle?

2019. jan. 4. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Magánszemély munkavégzése más magánszemély számára – korlátozott (évi 120 nap) időkeretben – történhet a Munka törvénykönyve és az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2010. évi LXXV. törvény szabályai szerint alkalmi munka, mezőgazdasági és turisztikai idénymunka végzésére létesített munkaviszony keretében. Ebben a formában a munkaviszony a felek szóbeli megállapodása alapján is létrejöhet azzal, hogy azt a foglalkoztató magánszemélynek elektronikus úton vagy telefonon a munka megkezdése előtt be kell jelentenie az adóhatósághoz.


Közterhet csak a foglalkoztató magánszemélynek kell fizetnie – a munkavállalónak fizetett munkadíj összegétől függetlenül – napi 500 forintot mezőgazdasági idénymunka és turisztikai idénymunka esetében, napi 1000 forintot egyéb alkalmi munka esetében, kivéve, ha az egyszerűsített foglalkoztatás keretében foglalkoztatott személy igazolja, hogy nemzetközi egyezmény alapján más államban biztosított. Az előbbi összeg megfizetésével a munkáltatót nem terheli szociális hozzájárulási adó, szakképzési hozzájárulás, egészségügyi hozzájárulás és rehabilitációs hozzájárulás, valamint a személyi jövedelemadóról szóló törvényben a munkáltatóra előírt adóelőleg-levonási kötelezettség, és a munkavállalónak sem kell járulékokat és személyi jövedelemadó előleget fizetnie. A munkavállaló magánszemélynek az egyszerűsített foglalkoztatásból származó keresetének az adóévben csak az e foglalkoztatás naptári napjainak száma és az adóév első napján hatályos minimálbér napibérként meghatározott összege szorzatát meghaladó részét kell bevallania, és csak e rész után kell a személyi jövedelemadót megfizetnie.

2019. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm / köszönjük. Az egymásnak végzett tevékenységre ez nem vonatkozik? Pl.: én szerelem barátom fűtését.
2019. jan. 5. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!