Lehetséges felújításnál spórolni az alábbi rendhagyó ötletekkel?
A festékre ha rá is megy a víz nem fogja sokáig bírni. átázni nem fog, de ha koszos már a fal valamennyire és arra megy rá a víz akkor egy idő után csúnya lesz, és 2-3 évente festheted újra.
Én amikor elkezdtem a fürdőszoba felújítását alapból körbe van csempézve a fürdő 170 cm magasságig, a kád és a zuhanyzó környékén 210 cm volt, de sokszor volt amikor tusolásnál kiesett a kezünkből és ment oda is víz ahol már nem volt csempe. Ahogyan a bojler mögött is kicsempéztem felújításnál mert sajnos volt rá példa hogy takarításnál amikor nedves ronggyal letöröltem a bojlert akkor sajnos akármennyire is vigyáztam ment a falra és sajnos volt látszata.
Felújítást inkább kitoltam 1 évvel ez idő alatt több pénzt tettem félre csempére és úgy döntöttem hogy akkor az egész fürdőszobát a plafonig kicsempézem,és ha festeni kell akkor csak a plafon fog sorra kerülni és kalap. A takarítás sokkal egyszerűbb mert 3 havonta az egész fürdőszobába végig mosom a csempét én magam és hetente ahol muszáj valamelyikünk áttörli vízkőoldós vízzel és megvan oldva a probléma. Direkt olyan csempét választottunk ami nem brutálisan drága de jól néz ki, és több féle színben lehetett választani ezért csináltuk azt hogy vittünk bele mintákat hogy ne legyen annyira egyhangú. Járólapnál meg direkt úgy csináltam hogy a fürdőszoba közepén lévő csatornaszembe lejtsen valamennyire hogy ne gyűljön meg sehol a víz ha esetleg úgy alakul valami ok miatt. Én inkább eltoltam a felújítást azét hogy többet spóroljak normális anyagra ami re ha vigyázunk kibírja évtizedekig. A fürdőszoba bútor ahol a törölközőket, tusfürdőket meg egyéb oda tartozó vackokat tárolunk az alá 5 cm-s téglákat raktam és be burkoltam szegéllyel hogy ne a bútorlapot érje a víz. és persze a mosdóból olyat választottam ami süllyeszthető munkalapba, de a munkalapot egy év után lecseréltem gránit kőre. Egyik ismerősömnek volt egy törött táblája amin volt annyi ép felület ami nekem kellett a bútorhoz, így elvittem köveshez aki méretre szabta és megcsinálta a szegélyt is szépen, és fel is csiszolta, plusz a mosdó helyét is hogy szépen beépíthető legyen. Meg még annyit hogy magát a bútort használt bútorlapokból állítottam össze amit teljesen lefóliáztam hogy normálisszíne, meg mintája legyen. A bútor mögött meg azért van csempe hogy mégse a fal és a bútor közé szoruljon be a pára, plusz a szekrény mögött direkt hagytam 2cm részt szabadon, tehát nem toltam be teljesen a falig hogy szellőzzön az egész.
A konyhába régen PVC padló volt de belefáradtam hogyha oda cseppent a forró olaj már látható nyomot hagyott. idén valószínű a konyha felújításár fog sor kerülni. Azt a részt ahol főzés lesz meg hasonló tevékenység ott végig csempe lesz. Ahol étkezünk oda is csempét teszek mert sosem lehet tudni hova fog majd fröccsenni bármi aminek nem kellene, de ha hamarosan gyerekünk lesz akkor biztosan lesznek balesetek, csak mert elég sok ilyet láttam. A szüleim évente festik újra a konyhát és már apám is azon van hogy telibe lecsempézi az egészet, ő még a plafon csempézésén is gondolkodik mert hiába az elszívó sokszor nem sokat ér ha a fazekat a pultra teszi és a pára felcsapódik ami egy idő után látványos nyomot hagy.
Manapság nagy divat a minimal design fürdő.
10-20cm széles 50-80cm hosszú lapokkal burkolnak egy-egy sávban a WC, bidé, és a mosdó mögött. Olyan zuhanykabinokst választanak amik zártak. Így ott sem kell burkolni.
A latex festék egyáltalán nem drága. Bírja a vizet. Mosható, súrolható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!