Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért nincs leszigetelve az...

Miért nincs leszigetelve az összes panel?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag az utcát fűtik a nem szigetelt panelok. Meg a lakóknak sem mindegy hogy 40ezer vagy 10ezer a távhő.
2018. nov. 20. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A lakók többségi döntése az kiinduló pont. Ha sokan tartoznak a háznak (közös költség stb),ők hogyan tudják a plusz költséget kifizetni ha az alapot sem tudják/akarják? Ha a társasház el van adósodva, akkor sem fog menni, bármennyire is kecsegtető a későbbi alacsonyabb fűtési költség.
2018. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Mert nincs rá pénz és/vagy akarat.

De nem csak leszigetelve nincs.

Sok helyen a lapostető sincs felújítva és a közös gépészet se. De van ahol a lift se és csak egy hajszál választja el attól, hogy lezárják.

Közös lónak túros a háta.

2018. nov. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Nálunk a környéken van ilyen hőszigetelt-ablakcserés-egyedi hőmérős panel. Mióta megcsinálták penészednek a falak, havi 25e lett a közös költség és azoknak, akik otthon vannak és egész nap melegét kell tartaniuk (kisgyerek miatt mondjuk) harmadával nőtt a fűtési költség (körbe a többi lakás nincs fűtve, ezért neki többet kell fűtenie). Ezek után annyira nem vonzó a felújítás, a mi házunkban szinte egyhangúan lett leszavazva az ötlet.
2018. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Mért, szerinted a többit a lakók zsebből fizették? Nem. Akkor volt támogatási program. Most meg a stadionokat izélik. Meg is torpant a szigetelés, egy kezemen megszámolom, hány házat szigeteltek azóta.


De mondok amúgy egyszerűbb megoldást: Le kéne csavarni a bejövő fűtést simán a felére. Normál ember 20 fokban tud emberi módon élni. Ezeknél mi van? 33 fok nyáron, 27 fok télen. Voltunk mi is panelban, januárban sarkig kitárt ablakokkal nem lehetett 25 fok alá levinni a lakást!!! Hát akkor vajon hány fok lehetett a szomszédos lakásokban? 35? Minek? Ott nudistáskodnak? El is kellett költözni, mert ebben élni nem lehetett, nemhogy aludni...


Én nem hőszigetelést adnék ezeknek, hanem először akkora pofont, hogy kiesik a foguk. Amúgy is ezek a nagy ablakfelületes házak - ráadásul utcairánytól függetlenül délre tájolva - olyanok, hogyha januárban kisüt a Nap, máris 30 fok van az üvegházhatástól. Ezeket az orosz klímára tervezték, ahol azt se tudják, mi a kánikula. Sokkal inkább a nyári hűtésén kéne gondolkodni ezeknek a házak, addig is legalább Nap elé húzható redőnyt szereltetni minden egyes ablakra. És megtanítani a sok idiótát, hogy azt nyáron, napsütésben le kell húzni! A téli fűtésszámlát és fűtéspazarlást egy tekeréssel lejjebb vehetnék a felére. Azt utána még mindig lehet hőszigetelőset játszani. De én ezt egy műbalhénak tartom ahhoz képest, amit a lakások beteges túlfűtésével elpazarolnak.

2018. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Csak hogy legyen ellenvélemény is...

A mi tömbünk 7 éve lett leszigetelve 15cm nikecellel. Én amióta elköltöztem kertes házból penészt nem láttam. Egyik oldalról lépcsőházzal vagyunk határosak, másik oldalról egy erkéllyel meg egy fél szomszéddal, alattunk/felettünk laknak. Én itthonról melózom és fűtési szezononként általában 10-15 nap a maximum amíg összesen megy a fűtés. Télen-nyáron 9000-et fizetünk amiben benne van a meleg víz felfűtésének a díja is. Előtte ez 20-25 ezer volt (8 éve, még mindig). Nem tudom, jobban mondva nem értem Ti miről beszéltek.

2018. nov. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igazán támogatom a szigetelést, de egyetértek, az nem azt jelenti, hogy onnantól töredékére esnek a költségek...

Nos, a rokonomnak van lakása, amit leszigeteltek. Biztos tök jó, de a lakóknak nem feltétlenül. A távhő az ömlik, mint korábban (azóta lehet, hogy már kevésbé, de az első tél kriminális volt), úgyhogy fizetni továbbra is sokat kell, de nyitott ablakok nélkül képtelenség meglenni. A konyhaablak télen állandóan nyitva van, sokszor tárva, múltkor ott aludtam és többször fel kellett kelnem ablakot nyitni, pocsékul aludtam abban a hőségben (ma már nem alszom nyitott ablakkal, mert az nálam garantált megfázás. hidegben nem fázom meg, de a hideg/meleg keveredés szörnyű).


Úgyhogy az utca fűtése ma is megvan, ennek nem így kéne lennie...

2018. nov. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#4: Az a feneség, hogy ha egyformán fűtenek, az nem jelenti azt, hogy egyforma a lakásokban a meleg. Van, hogy a földszint hideg, a középső lakások normál melegek és a legfelső szint, ahol megfordulnak a csövek, bitang meleg, még ha ott nincs is felette senki... Nem saját tapasztalat, hallottam, de miért ne lenne igaz? Amúgyis logikus, hogy a pince nem fűti az alsót...

Úgyhogy nehéz ez. De az embereknek mennyire nehéz lehet már, amikor szenvednek a lakásokban, amiknek a hőmérséklete nem hozzájuk illik. Teljes mellbedobással az egyénileg beállított fűtés mellett vagyok.


Szó volt a nyári melegről. Annak is jót tesz a szigetelés, a redőny az nyilván szintén jó, vannak hőszigetelőbbek is.

2018. nov. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Az egesz problema ott kezdodik hogy távhő. Tudom hogy sokaknak nincs mas opcio, de ez pazarol a legtobbet.

Jelenlegi lakasban eleinte tavfűtes volt, es 400 ron havonta, mivel erdelyi vagyok.

Egyre tobben rakattak sajat kozpontit, igy nalunk is, most a közös költség + külön gázszamla 150-180 ron telen is rendesen szigetelt panelben. Ez kb 12 ezer forint. Es akkor es annyi meleg van amennyi nekem kell.

2018. nov. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Annak idején a 70-es években, mikor a legtöbb panel épült, nem számított, hogy mennyit fűtesz. Volt egy átalány, amit befizettél a közös költségbe és olyan meleg volt télen, majd meg sültél panelban a távhő miatt. Nem számított. Most, mikor már mérőórák vannak, már más a helyzet. Most érezni a hideget, ha spórolni akarsz a fűtéssel, mert szigeteletlen a ház.
2018. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Anyósom lakása nincs leszigetelve, szélső panel a 6. emeleten és penészedik a külső fal.

Mi panelprogramosban laktunk, szintén külső lakásban és sosem láttam egy 5 forintosnyi penészt sem.

A szigetelésnek csak akkor van értelme, ha a fűtési rendszert is korszerűsítik. Érdemi változás akkor érhető el, ha egyedi mérős és szabályozható fűtési rendszert kap az ember. Onnantól kezdve saját belátásod szerint fűthetsz. Anyósomnál annyi lehetőség van, hogy a radiátort kizárjuk gyakorlatilag a rendszerből, de a felmenő ág akkor is olyan brutál hőt bocsát ki, hogy tavaly karácsonykor bukóra nyitott ablakoknál aludtunk.

2018. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!