Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Segít valamit a redőny a...

Segít valamit a redőny a szoba melegen tartásában?

Figyelt kérdés
A redőny lehúzása egyesek szerint segít védekezni a hideg ellen. Vagy csak árnyékolásra jók?

2018. nov. 20. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen segít, ha tökig le van eresztve.
2018. nov. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az ablakon keresztül hűl le egyébként a szoba, akkor igen, sokat segít. Ha viszont mondjuk a fal vékony, nem lesz olyan észrevehető a különbség. Nekünk panel terasz ajtaja volt telente gáz, végül kiderült, alatta rés volt, egy 60 cm hosszú ajtószigetelő csík megoldotta a problémát.
2018. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyáron a fehér redőny nem forrósodik és a hőt sem adja le , télen sem jön be annyira a hideg .
2018. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sokat segít.
2018. nov. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ablaküvegen át kifelé sugárzó hő egy részét visszatartja. Ennek megfelelően az ablakfelülettel arányos a hőveszteség, de a tökéletlen tömítések és a falazat rossz hőszigetelése miatt ez a veszteség jóval 5% alatt maradhat.
2018. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Újszerű lakásban lakunk, amibe szerintem anno a lehető legolcsóbb nyílászárókat szerelték be. Köztük egy nagy dupla ajtós erkély ajtót. Az első tél után egyértelműen megszületett a döntés, hogy redőny kell és ha már redőnyt csináltatunk, akkor szúnyoghálót is.

A redőny nyáron is sokat segített a tűző nap ellen, most pedig amikor hazaérünk kiszellőztetünk és rögtön le is húzzuk a redőnyöket (a lakásban az összeset). Eme cselekedet hőérzetben egyértelműen kellemesebb időjárást eredményezett bent. Persze fűteni kell, de nem érzem úgy, hogy jön a nyakamba a hideg, amikor 5-ösön van a radiátor. Nem kavarognak a lakásban a "hideg áramlatok". Ezeket mondjuk a párom sosem érezte, de én fázós vagyok, engem nagyon zavart, főleg hogy egy kvázi új lakásban nem erre számít az ember.

Én lekopogom, számlában egyelőre nem tudom mit fog jelenteni, ha jelent valamit, de hőérzetben nagyon nagyon sokat számít nekem, hogy vannak redőnyök.

Ezen felül előny, hogy a belátást is akadályozza, nem lát a szembe szomszéd premierplánban lámpafény mellett. :)

2018. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ez igaz :)


igen valamit csak kell hogy fogjon a hidegen.. főleg ha szeles idő van.. bár nem tudom új duplafalú ablakoknál jelent e még valamit, vagy van e direkt olyan szerelésű redőny ami segít a hideget még pluszba fogni

2018. nov. 21. 18:23
 8/8 anonim ***** válasza:

6 vagyok.

Nekünk is dupla falű műanyag ablakunk van. Semmit nem jelent, ebből is van sokféle. A miénk kritikán aluli. Ha most odalépek az ablakhoz felhúzott redőny mellett, kb. egy méterre már érzem, hogy sugárzik be a hideg az üveg felületen. Redőny mellett ezt nem érzem.

2018. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!