Milyen típusú fűtést javasolnátok?
A gázcirkó a legolcsóbb.
Kb annyit -se- fogyaszt mint az általad említett konvektor, viszont kifűti az egész házat.
Nálam van egy vegyes tüzelésű kazán is, mert abba mindig lehet találni valami tüzelőt, ha minden kötél szakad.
Olcsó fűtés nincs ,csak aránylag olcsóbb .
Amit nem vennék,az a vizteres kandalló .Meleget csak akkor ad,ha ég a tűz benne .Utána szép lassan hűl le az egész fűtési rendszer .Villanyt,padlófűtést is kizárnám .
Valóban a cirkó lenne a legjobb,de 1 ilyen fűtés kiépitése már két millió is lehet .
Marad a vegyes tüzelésű kazán.Lehet úgy is szerelni a fűtést,ha majd lesz cirkó,könnyen összelehet kapcsolni a 2 őt . Igy gázt is lehet spórolni.
Való igaz,1 F 8as annyit fogyaszt mint 1 cirkó,és ekkor csak 1 helyégben van meleg .
A vizteres kandallónál még a tűzelőt is be kell hordani.
M?Indig por mocsok képződik tőle.(hamuzás)
Padló fűtésnél csak komfort meleg van .Nem véletlen raknak be ilyen helységbe radiátort is .
#3 Mi az a "komfort meleg"????
Inverteres klima jelenleg az egyik legjobb megoldás. Üzemeltetésben jelenleg ez a legolcsobb. Kiépitésbe se több mint az alternativák .
Az inverteres klíma ebből a szempontból valóban jó. De kérdés, hány beltérivel lehet mindezt jól megoldani. mert a vályog rossz hőszigetelő és a meleg hamar elmegy, így a belső cirkuláció szóba sem jön. Így mindenhova külön beltéri kell, azt jól elhelyezni, mert nem mindenki szereti, ha ha ráfúj a levegő, és ha búg a szobában, folyamatosan, vagy sokszor. Ráadásul ez H tarifával viszont még olcsóbb lenne. És tudni kéne, mi az a teljesítmény ami kellene, mert azért van ára a klímának is, pláne hozzá a sok beltéri és a vezérlés is. és távoli vidéken kérdés az áramszünet gyakorisága is.
Konvektor nem jön be, mert új parapetet nem lehet létesíteni, a kandalló hátrányát már leírták.A padló fűtés egy ilyen házba pedig kevés lesz.
Ami jó variálható az a központi fűtés. Sztem csináltasd meg radiátorosra, jelenleg vegyes kazánnal. Ha van megfelelő helyed, a vizet már bármivel fűtheted. Lehet rákötni később a gázkazánt is, vagy ne agy isten hőszivattyút H tarifával (inverteres klíma is így dolgozik), vagy villanykazán is, bár az drága.
Nem is értem, hogy miért javasolják még mindig a vegyestüzelést?
Ha két évig szárítja valaki a fát, akkor is drágább, mintha kondenzációs kazánnal fűtene. S sajnos nem az a jellemző az emberekre, hogy 2 évig szárítanák, hanem az, hogy megveszik a vizes fát mázsára, és dobálják is bele a kazánba.
Tehát egyértelműen kondenzációs kazán.
De ha szigetelve lesz a ház, akkor a klíma sem hülyeség.
Én nem javaslom a gâzt. Bekötéssel, kéménybéleléssel és a teljes központi fűtés kivitelezésével elég húzós, aztán fizetheted a nem kicsi havi átalányt.
Nekünk napelemes rendszer van klímával, a fürdőben elektromos fűtőpanellel. Mellette egy egyszerű öntöttvaskályha áramszünet esetére, illetve fűtésrásegítésnek a néhány -15 fokos éjszakára. Az egész beruházás annyiba került mint a gáz központi fűtés kiépítése gâz bekötéssel, plusz mellé olcsó klíma csak a nyári hűtésre. Viszont most nincs semmi havidíjam, a kályhában amennyit elégetek az megvan a saját gyümölcsfáim hulladékából.
Méretezni a majdani hőszigetelt állapotra célszerű, az idei fűtésszezont meg majd kibekkeled valahogy, mi egy telet olajradiátorral és a vaskályhával csináltunk végig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!