Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jártatok már úgy, hogy a...

Jártatok már úgy, hogy a burkoló nem szépen rakta le a lapokat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm nemrég újíttatott fel és láthatóan igénytelen munkát végzett nála a burkoló. 2mm-es fugát kért, de az inkább 3-4 között váltakozik. Volt egy rész a falon ahol látványosan elkezdte az utolsó 2-3 csempe melletti fugát jobban széthúzni, hogy a legszélére ne kelljen egy 2 centis csíkot vágnia. Ismerősöm nem problémázott ezen, én viszont nem tudom mit csináltam volna a helyében. Ilyenkor mi a teendő amúgy? Azon felül, hogy az ember agyvérzést kap és mentőt hív...meg lehet menteni a csempét, járólapot ha rosszul/csúnyán lett feltéve?

2018. okt. 1. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Ott kell lenni, amikor dolgozik!

Én pl. konkrétan levetettem 4 sor csempét, mert rossz helyre tette a díszcsíkot, aminek darabja 600Ft. volt.

De ehhez jelen kell lennie valakinek, hogy korrigálni lehessen, míg meg nem köt.

2018. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez szerintem vissza is üthet, hogy "felügyelem". Egyrészt meg se tehetem, hogy 2-3 héten át minden nap ott strázsáljak amíg dolgozik, másrészt szerintem őt is frusztrálja és rosszul fog neki esni a bizalmatlanság. Ugyanakkor meg az én pénzem viszi a vásárra és valószínűleg tökönszúrom magam, ha félmilliónyi hidegburkolat ocsmány módon lesz feltéve. Referenciát egyébként mutatott a telefonján, azon jól nézett ki amit csinált. Már ha a saját munkáit mutatta. De fő a bizalom. :)
2018. okt. 1. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:

#2

Ha nem teheted meg, akkor nem teheted meg, hogy felügyeld, ez ellen nincs mit tenni! Bár a 2-3 hét burkolásra kicsit túlkalkulált, de te tudod a méreteket.

" ...másrészt szerintem őt is frusztrálja és rosszul fog neki esni a bizalmatlanság ..."

Nem bizalmatlanságnak kell feltüntetni, otthon vagy.

Én sem álltam a feje felett, de időnként ránéztem (és milyen jól tettem) miközben végeztem a dolgomat.

Egyébként, ha ez nem megoldható, akkor szóváteszem és ha nem javítja ki (kell, hogy legyen tartalékcsempe) akkor sehogy, vagy csak részben fizetem ki a munkáját. Levonva az összegből azt, amennyibe nekem a kijavítás kerül.

De ha a te ismerősöd nem problémázik ezen, akkor te se izgasd magad!

2018. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3#: Igazad van a magad aspektusából, de akkor tisztázom a dolgokat gyorsan a félreértések elkerülése végett. Egy 70nm-es, betonig kipucolt lakásról van szó amiben nem lakom bent (még albérletben vagyok).

Az meg hogy az ismerősöm komprimusszumkész, az engem nem hat meg. :) Ő 1500ft-os csempét rakatott fel, én 4500-asat szeretnék. A burkolón sem spóroltam, mert 650et elkér a lakás teljes burkolására munkadíjnak, ami persze nem garancia arra, hogy jó munkát is végez, de jelezni akarom, hogy nem fillérekért várok el jó munkát.

2018. okt. 1. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!