Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlófűtésnek vannak egészségr...

Padlófűtésnek vannak egészségre káros hatásai?

Figyelt kérdés

A szálló por szerintem butaság. Egy radiátort sokkal nehezebb takarítani és azok szoktak igazi porfészkek lenni. Amúgy is van robotporszívom, ami mindennap körbe megy. Egyáltalán nem koszos a padló most se.

Engem az érdekel, hogy állítólag legyengíti az immunrendszert. Az ember ahhoz van szokva, hogy a lába hideg feje meleg vagy mi. Ennél a fűtésnél meg fordítva van. Visszereseknek se ajánlják. Meg kisgyerekes házba se. Nem értem mi bajt okozhat egy 20-on pár fokos padló. Beszélnek itt mindent összevissza, nem tudom mi igaz.

Felújítás előtt állunk, drága parkettát és járólapot se kell felszedni, csak a csupasz beton van, amit készek vagyunk felverni. Nem mostanában lenne a fűtés kialakítása, még a gáz sincs bekötve. Csak érdeklődök jó-e a padlófűtés.


2018. szept. 28. 07:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam káros hatásról.

Nekem a vízerek jutottak eszembe a padlófűtésről, de azt már megkérdeztem szakembertől, és azt mondta, hogy a valódi vízér az patak méretű, tehát radiesztézia szempontjából semmit nem számít a vízcső.

2018. szept. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Én inkább segítséget hívok, onnan többminden összeszedhető, oldalaktól függően. A viszérre is plusszba rákereshetsz, valószínűleg a meleg miatt kitáguló erek miatt nem ajánlják. Gyereknél talán mert ott mászik a lebegő porba, és a szoba teljes felületén tudja felkavarni a port.

de alacsony hőfokra kell tervezni megfelelően, vagy kiegészítésnek, vagy olyan helyiségben, ahol előnyei miatt jobb. [link]

2018. szept. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk van, de nem kizárólag az van, és nem mindenhol.

Ahol parketta van, ott nincs. Ez inkább ilyen kiegészítő fűtés nálunk.

Fürdőben van, és a konyha, étkező, nappaliban, ahol kő van, mert az ugye elég hideg. De nincs mindig bekapcsolva, csak ha nagyon hideg van. A fürdőben használjuk legtöbbször.

Nagyobb por egyáltalán nincs tőle.

Nem vagyok orvos, de ez nem olyan forró, hogy annyira befolyásolná a lábadat. Egyébként is melegíted valamivel, zokni, papucs, mamusz. Szóval nem jéghideg csupasz lábbal szokott senki sem lenni hidegben :D

2018. szept. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom mennyire lehet a padlófűtés az oka, de nekem az egyik munkahelyemen ahol az volt, folyton be volt alaposan dagadva a bokám. Se előtte, se utána ezt nem tapasztaltam.

(Irodai, ülő munka és eléggé stresszes hely)

Mivel van még időd, alaposan járd körbe a témát, esetleg orvossal is beszéld meg!

2018. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Nincs egészségre káros hatása, és nem, nem "lebegteti a port" sem :)


Nem, nem gyengíti le az immunrendszert és nem dagasztja be a lábat is. Az immunrendszert a D vitamin hiánya gyengíti le például, a lábdagadát meg s túlsúly/szívelégtelenség/ülő munka/nem sport okozza például.


Úgy képzeld el a padlófűtést, hogy testmeleg a felület, tehát nyáron az aszfalt, vagy a tengerparon a homok is melegebb.


Nagyszerű dolog. Nálunk a járólapok alatt van, a padló alatta plafon- és felfűtés is van.


Nem, az ember nincs ahhoz szokva, hogy hideg legyen a lábfeje. Ahhoz a rossz kerongésű emberek vannak szokva.


Döbbenet, mennyi baromságot képesek összeokoskodni az emberek ...

2018. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

#5

Én a 4-es válaszoló vagyok, aki egy 8 évvel ezelőtti tapasztalatát írta le. Nem hiszem, hogy el lennék hízva a 165 cm-el és az 52 kg-al.

Az ülőmunkában esetleg lehetne valami, de mivel előtte is 20 évig és azóta is 8 éve ez a foglalkozásom és másutt nem volt így, ezért bátorkodtam megosztani a tapasztalataimat. Szívbeteg sem vagyok.

Fentiek ellenére sem állítottam, hogy amit mondok az szentírás, ezért kérlek ne minősíts ilyen durván se engem, se mást, mert neked sem lapul a zsebedben a bölcsek köve.

2018. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 6-os, megkérlek, hogy ha nem tetszik a válaszom, akkor lépj tovább, ne pedig kisujjkitartással öltözködj, ha valaki megcáfolja az ostoba tévhiteket.


Nem, a bölcsek köve nincs nálam, de, veled ellentétben, nem okoskodom abban, amihez nem értek. Most például világos van, és nincs kedd. De nem azért nincs kedd, mert világos van.


Egyebekben javaslom magnézium szedését. Jót tesz a passzív-agresszív stílus ellen.

2018. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

OFF.

Különben érdekes ez a bölcsek kövére hivatkozás, tudjátok, mi az?

Az egy programozott ametiszt kristály készlet, egy gyógyító segédeszköz, és mindenkinek van, aki elvégezte a használatához szükséges tanfolyamot.:)

2018. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Fekete virágtartóm van, több szintes. Mind egyformán lesz poros, szóval a padlófűtés nem lebegteti a port! Nálunk a gyerekek is szívesebben elengedtük rajta, mintha egy fűtetlen felület lett volna télen. A jól kivitelezett padlófűtés olyan, hogy sűrűn vannak a fűtőcsövek, szóval egyenletes az egész felület hőfoka. És még langyosnak sem mondanám. Nyilván a spájzban nincs, na annak a köve hideg, de a mellette lévő folyosó még langyos se. Olyan 22-23 fok körül lehet. 28 fokos előremenő megy bele. De nem hideg. A lábam sem dagad tőle. Én szeretem, és örülök, hogy a felújításkor ilyet csináltattam.
2018. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

"Egyebekben javaslom magnézium szedését. Jót tesz a passzív-agresszív stílus ellen."


Tipikus "Bagoly mondja verébnek: Nagyfejű!" :D:D:D

2018. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!