Miről ismerem fel az alu redőnyt?
Figyelt kérdés
Oké, orbitális hülye kérdés és biztos lesz aki megmondja, hogy meg is érdemlem, hogy átcsesszenek, de...miről ismerem fel az alu redőnyt? Most szerelték fel nálam az alu redőnyöket fehér színben. Közelről nézve ilyen kicsit érdes felülete van, viszont baromi könnyű és ha alányúlok és megfogom két oldalról, akkor rugalmasan össze lehet nyomni. Műanyag redőnyünk volt régen, még évekkel ezelőtt egy albérletben, abból csak arra emlékszem, hogy ennél dimenziókkal nehezebb felhúzni. Van valami jelölés ezeken amiről egyértelműen fel tudom ismerni, hogy alu vagy műanyag?2018. szept. 21. 16:51
1/7 anonim 



válasza:





Mini kalapáccsal fém darabbal üsd ha cseng rezeg alu .
2/7 anonim 



válasza:





Ha még holnap is az ablakodon lesz, akkor műanyag!
Vannak erre szakosodott "szakemberek" :(
Nézz utána, vannak mágnesek, amik vonzzák az alumíniumot is.
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..
Vagy kapard le a festéket egy darabon, nézd meg mi van alatta és utána némi festékkel visszajavítod.
3/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki a hatodikról elviszi a redőnyöm, akkor annak ajándékba adom az ablakot is hozzá. :D Köszi, holnap lehet, hogy megkocogtatom. Ment a zöld kéz mindenkinek!
2018. szept. 21. 20:30
4/7 anonim 



válasza:





A súlyáról.
A műanyag az belül üres. Ha fém van benne, jóval nehezebb.
5/7 anonim 



válasza:





Minimális a különbség az alu és a műanyag redőny súlya között. Viszont tapintásra egyértelműen érződik, ha valami műanyag vagy fém.
6/7 anonim 



válasza:





A PVC 1,35-1,6 kg/dm3, a polipropilén 0,91 kg/dm3, az alumínium 2,7 kg/dm3, tehát háromszoros súlyú, ha polipropilén a műanyag.
Nálunk régi tömörfa redőnyt cseréltek alumíniumra, kb. negyedével könnyebb csak felhúzni, elég nehéz, 5 nm, ennél nagyobbat már motorossal érdemesebb kérni, nem kézi felhúzással.
7/7 anonim 



válasza:





Ha megnézed egy alumínium redőnyléc keresztmetszetét, láthatod, hogy egy nagyon vékony (kevesebb, mint fél mm vastagságú) alulemezből van meghajtva, ami ki van töltve purhabbal. Nem ugyanannyi alut használnak egy aluléc gyártásához, mitn amennyi műanyagot a műanyaghoz. Emiatt nincs akkora nagy különbség a súlyuk között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!