Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablak leemelése hogyan?

Ablak leemelése hogyan?

Figyelt kérdés

Régi ablakunk van, (talán 20-25 éves)

Szeretném leemelni. Van a jobb alsó sarkára erősítve egy szerkezet amiből kiáll egy nagy fém kar. Ha elforgatom balra 90 fokkal, akkor egy kis fém rúd az ablak alatt elcsúszik és bukó állásba kerül. Ha visszaforgatom a kart, akkor az ablak jobb oldalán csúszik fel egy rúd ami sima nyitásba helyezi. (olyankor a másik rúd visszacsúszik az "üres" állapotba)


Ha kinyitnám az ablakot és közben fordítanám el a kart, akkor lényegében mindenhol üresbe kerülne, de vajon mi lenne a sarkánál? Ott szerintem még tartaná. Valami rendszer biztos van rá, hogy miként szedik le.


Ha nem érthető teljesen, hogy miről beszélek, akkor feltöltök majd egy fotót.


Köszi előre is. (jah az nem árt, ha utána vissza is lehet rakni :) )



#ablak #ablak leemelése
2018. jún. 13. 22:57
 1/2 A kérdező kommentje:

Tettem fel képet is.


[link]


A kart le lehet szedni, azt egy egyszerű csavar tartja.

A mögötte lévő fémet pedig ahogy elnézem, 2 szegecs és 2 csavar.

Lehet ha a 2 csavart kicsavarom, akkor egyszerűen leemelhető onnan?

2018. jún. 14. 07:48
 2/2 A kérdező kommentje:

Nah, rájöttem. Amit szegecsnek néztem, az is csavar, csak le van festve mint a franc és nem látszott a csillag (csavarhúzó) helye.


Ha mind a 4 csavart lecsavarom, akkor leszedhető a fém lap, mögötte ott van a szerkezet (két fogas lap amivel el lehet forgatni a rudakat, a kar fogaskerekével.


Így már okés minden, így már értem.

2018. jún. 14. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!