Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel fürdő kialakítása...

Panel fürdő kialakítása praktikusan és szépen?

Figyelt kérdés

Szeretnénk idén átalakítani a fürdőszobánkat, ennek első lépéseként kikerül a mosógép a konyhába (a konyha is fel lesz újítva).

A fő megoldandó feladat az lenne, hogy hogyan lehetne megoldani szépen és "igényesen" azt, hogy maradjon a fürdőkád, mert télen szeretünk kádfürdőzni, viszont a zuhanyzáshoz ne kelljen zuhanyfüggönyt feltenni?


Valami ilyesmi megoldáson gondolkoztunk:

[link]


De nem tudom, hogy ez egy pici panelfürdőben mennyire nézne ki jól, illetve később ha gyerkőc lesz, akkor a babafürdetésnél ez egészen útban tud lenni.

Várok minden javaslatot, kivéve a "költözz kertes házba" jellegűeket. :)



2018. jún. 7. 01:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs az útban, falsíkba hajtható, csak nyilván nem a képen látható fejetlen elrendezést kell megvalósítani hozzá.
2018. jún. 7. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
En a helyedben nem koltenek sokat a panelre mert eladasnal nem fogod tudni kivenni belole.Legyen a legegyszerubb es legolcsobb.En most csinaltatok furdot,kb minimalista es igy is 1 millio ft ba kerul...Egy panelre ongyilkossag ennyit kolteni,ugysem terveztek ott sokaig.
2018. jún. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk volt ilyen kádparavánunk, a kád fejrészére hajtható változat. Ehhez az kell, hgy a kádcsap ne a fejrésznél legyen, hanem a hosszú oldalon 8esetleg a lábrésznél).

Pont ezért egyáltalán nem zavarta a babakádas korszakban a fürdetést. Én nagyon szerettem, pont azért, mert sokkal esztétikusabb, mint a függöny, és zuhanyzásnál praktikus.


Az, meg hogy a panelre nem kell költeni, hát, vannak olyan emberek, akik szeretnek szép környezetben élni, akkor is, ha nee 20 évig élnek abban a lakásban. Nyilván nem szabad olasz márványt tenni a fürdőbe/konyhába, de nagyon szép burkolóanyagokat lehet kapni normál árért is.


Én terveznék a fürdőszobába szárítógépet, mert ha lesz baba, akkor az sokkal több mosással jár, és egy lakásban nincs hova teregetni.

2018. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A második embernek üzenném, hogy 18 évig éltem kertesházban és köszönöm, nem kérek belőle többet. 5 év albérlés után vettünk év elején egy 4 szobás panelt és nem tervezzük eladni...mi szeretjük a panelt, nekünk nem szitokszó, hanem inkább a kényelmet jelenti. Sajnálom, ha valakinek a panel szó pejoratív jelentéssel bír, biztos volt rossz tapasztalata ezzel kapcsolatban már.


A többieknek viszont köszi a választ!

2018. jún. 7. 11:28
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Jaj istenem ez a nagy magyar onerzet :))

A panel az pont olyan jelentessel bir mint a Szuzukis...akar tetszik,akar nem.

Azert mert falun eltel eddig kertesben,azert egy panel akkor sem fonyeremeny.Ha tudnad,akkor a panelhazakat 30 evre terveztek a 70es evekben...Aki tud,az megszabadul tole...nem hogy kolt ra.

En is laktam panelben jo sokaig es utaltam a panel feelinget,azt higy egymas szajaban elunk es szemelytelenul...

Anno a szomszedom tobb millio ftot koltott a lakasara,uj burkolat,csinaltatott gardrobeok,konyha..es amikor el akarta adni akkor a vetelraba ezeket beleszamolta,fel sem hivtak!!!


Es attol hogy valami egyszeru még lehet szep es izleses...

2018. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én üveget nem tennék, egy rossz mozdulat, és törik, pláne, ha gyerek van.


Mi a baj a zuhanyfüggönnyel? Van olyan is, amit nem kell fúrni, nekünk is olyan van, teleszkópos, a függönyt meg félre lehet hajtani, ha nem kell. Mi is így csináljuk, amikor a gyerekeket fürdetjük, ők pancsolnak, utána függöny lehajt, és lehet simán zuhanyozni.

2018. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szó sincs önérzetről, csak nem bírom a buta embereket.

Attól, hogy neked állatok között kellett élned egy istállóban, attól még ez nem feltétlen igaz minden panelre, hogy cirkusz van az összes szomszédban, csak jó helyre kell költözni.


A paneleket 50 évre tervezték, de statikailag 100-150 évet bírnak ki a legutóbbi vizsgálatok alapján. De ettől még nem tudom, hogy mitől lesz kevésbé élhető, csak dobálózol random dolgokkal. :)


Azt, hogy utálod a panel feelinget, azt megértem. Az emberek mások, ez meg tök szubjektív, hogy kit mi zavar.


Ha van ennyi esze valakinek, hogy a felújítás teljes értékét bele akarja rakni egy lakás árába, akkor jár neki a taps...maximum a gépészeti dolgok árát érdemes beletenni, esetleg a szigetelést. De ha valaki csak azért rakat le zalakerámia járólapot, mert az drága és majd növeli az értékét a lakásnak, az pont annyira idióta, mint a mostoha nagyapám aki 10 éve ráköltött 15 milliót egy kis faluban lévő kádárkockára amit pontosan 10 éve próbál eladni...100ból 99x az első dolga az új lakóknak, hogy szétszed minden mozdíthatót: burkolatok, festés, stb. Emiatt ezek nem értéknövelő felújítások, akár tetszik akár nem.

2018. jún. 7. 14:47
 8/11 anonim ***** válasza:
#6: az a baj a zuhanyfüggönnyel, hogy nekem nem tetszik. Ez bőven elég ok, hogy más megoldást keressek a saját lakásomban. Lehet, hogy a kérdezőnek is ez a baja vele.
2018. jún. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem ertem.miert es milyen alapon butazol le.

A random szamokrol annyit csak szivem,hogy nekem a testverem jart a BME- re epiteszkent es o meselte akkor,hogy palyazatot irtak ki naluk a panelek megmentesere mert a tervezett 30 ev mar regen lejart.

De mindegy is,tenyleg jo lesz neked a panel :)

2018. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem meg a húgom a apjának a nagyobbik fia járt a corvinusra "szívem", panel-komment szakon és ő mesélte, nem érdemes vitázni olyan emberekkel, akik nem tudnak egy ok-okozat párt tényekkel alátámasztva egymás mellé állítani. :))))
2018. jún. 8. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!