Biztos volt már ilyen kérdés, lemez vagy akril kád?
A lemez kád olcsóbb és nehéz, így ha esteleg mozgatni kell, nyögni fogtok az tuti. :D
Az akril kád nagyon könnyű, könnyebben mobilizálható, de jóval drágább.
Nekünk üvegszállal megerősített akrilkádunk van (van gagyibb akrilkád is, amikor műanyag alapot vonnak be vékonyan akrillal), én meg vagyok vele elégedve. Nálunk egy komplett keret is van hozzá, ami fém, a kád maga így lábakon áll és erre az egészre lehet rápattintani műanyag oldallapokat. Nagy előnye, hogy ha bármi gebasz van, pillanatok alatt kiszerelhető a kád. Ha befekszel az üres kádba, ez is kissé hideg először (kamu, hogy nem), de hamar melegszik testhőre is.
A lemezkád baromi hideg, ha üresen belefekszel, de ez is orvosolható azzal, hogy amikor engedni kezded a meleg vizet, előtte körbezuhanyozod belül az egészet és tádááám, máris langyos.
Volt lemezkádunk is, nekem azzal se volt semmi bajom.
Szóval döntsd el, mennyit szánsz rá és kell-e valaha mozgatni, be akarod-e építeni vagy sem.
A kád nem mobil, így nem kell cincálni, csak 1x beépíteni.
A lemez kád olcsóbb, arányaiban kicsit könnyebb beépíteni,a zománc réteg sokmindennek ellenáll, könnyű tisztítani, merev. Hátránya lehet, hogy családi házaknál, kevésbé fűtenek, akkor hidegebb és elvonja a meleg víz hőjét. hagyományosan bizonyított, hosszú élettartamú.
Az olcsóbb akrillkádon csak vékony akril bevonat van, amit ha megkarcolsz, tönkreteszel, akkor cserélheted. Ha a beépítésnél nem figyelnek (itt is írtak ilyent) felpúposodhat az alja. A jó minőségű akril kád ténylef jó, erős, vastag akril réteggel, de az ára is húzós. Garanciális téma, hogy pl a Ravak garancia elég nyakatekert.
Elektromos szinten megemlítem, hogy a kádat EPH rendszerbe kell bekötni(villanybojlernél ez életet is menthet). A fém kádaknál megvan rá a csatlakozó, a műanyag kádnál nincs ilyen. Itt a lefolyó csőszakaszba kell egy rozsdamentes szakaszt illeszteni és ez lesz az EPH kötéspont helye.
+ A zománc keménysége 7 a Mohs -féle skálán 1 -től 10 -ig. Ezért rendkívül robusztus anyagnak minősül, és mivel még az acélnál is keményebb, a zománcot gyakorlatilag lehetetlen megkarcolni anyagokkal a fürdőszobában használt. Csak a drágakövek keményebb felületűek, mint a zománc.
- Akril keménysége 3 a Mohs -féle skálán 1 -től 10 -ig. Az akril felületek ezért viszonylag puhaak és könnyen karcolódnak.
+ Acélzománc nagyon könnyen ápolható, és a szokásos háztartási tisztítószerekkel tisztítható. A Kaldewei acélzománc pórusmentes felületén még a mikroszkopikusan apró karcolások sem jelennek meg.
- Az akril ellentétben áll a zománccal, mivel puha anyag, és gondosan kell tisztítani. Alacsony felületi keménysége miatt még a por is apró karcolásokat okozhat, amelyek megkönnyítik a baktériumok felhalmozódását és csökkentik a felület vizuális vonzerejét.
A higiénia
+ acélzománc kemény, mint az üveg, pórusmentes felülettel, ami gyakorlatilag lehetetlenné teszi a baktériumok, penész és hasonlók összegyűjtését. Különleges, könnyen kezelhető tulajdonságait egy megfelelő higiéniai jelentés is megerősítette. Az acélzománcot kiegészítő felülettel lehet ellátni, amely Kaldewei könnyen tisztítható.
- Az akril könnyen megkarcolódhat a felületen, lehetővé téve a szennyeződések és baktériumok beszorulását az apró repedésekbe. Ezeket gyakran csak olyan kémiai tisztítószerekkel lehet eltávolítani, amelyek károsíthatják az akril felületét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!