Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel be tud ázni így?

Panel be tud ázni így?

Figyelt kérdés

Voltam megtekinteni egy felső szinten lévő panel lakást. A fürdőszobában a mennyezet közepén furcsa volt a felület. Kicsit érdesnek tűnt. A tulaj azt mondta, hogy nem beázás, hanem a beton egyenetlensége, de azt le lehet csiszolni ha zavar.

Ami nekem ebből fura, hogy ő miért nem csiszoltatta be? Beázásnak tényleg nem tűnt, mert nem volt elszíneződve. Vagy csak le volt festve, nem tudom. Esetleg ez általános amúgy, hogy ilyen "rücskös" a paneleknél a mennyezet egy foltban? Nem a fal szélén, gyakorlatilag a mennyezetnek szinte a közepén volt egy ilyen kis rész. Vagy panelban nem is így néz ki egy beázás a beton miatt?

Elvileg a tető szigetelése 1 éve volt, de nem tudom, hogy mit higgyek.



2018. máj. 5. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Betud ázni.Ha rosszul végezték el a munkát,akár már másnap is .
2018. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ilyen "hólyagosra" be tud-e ázni? Megfogtam a mennyezetet és kemény volt, nem olyan, mint amikor a festék felpattog, el sincs színeződve (lehet lefestették?), de nekem akkoris fura.
2018. máj. 5. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Panel vagy házgyári? A házgyárit nem tudom, de a panel beázhat.
2018. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A házgyári nagypaneles épületeknél a fürdőszobának dupla mennyezete van. A fürdőt és a vécét tartalmazó térelemet egyben emelték be, majd egy födémpanellel lezártk. Lehet, hogy a térelem kialakítása nem sikerült a legjobban, panelházaknál sok volt a technológiai fegyelmetlenség.


https://www.youtube.com/watch?v=7NR3O4eKRMQ

2018. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút valószerű az is, amit a tulaj mond. Emlékszem amikor mi beköltöztünk, a nagyszobánk mennyezetén voltak mindenféle rücskök, sőt egy hosszú kitüremkedés ment végig keresztben rajta, gondolom két elemet illesztettek ott össze és közöttük kifolyt a beton, vagy nem tudom mi okozta. Le kellett csiszoltatni az egészet, ahogy a tulaj is mondta. Panel esetén az ilyesmi simán benne van, olyan dolgokat lehet időnként látni, hogy az ember iel sem hinné. Anyumék szobájának az ajtókerete például gyárilag íves, full ferde az egész, sose lehetett becsukni normálisan. Ázott már be a fürdőnk a felettünk lakó mosógépe miatt, de nem középen hanem a fal és mennyezet találkozásánál, és nem lett rücskös, csak szép nagy sárga foltok maradtak utána és pergett lefelé a festék.
2018. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg az utolsónak! Tanulságos, gyakorlatias. Nagyon hasznos volt. :)
2018. máj. 7. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!