Ebbe beleegyezik az áramszolgáltató?
Főbiztosító van a villanyóra után, úgyhogy idáig minden oké.
Innentől gyakorlatilag mindegy, hol osztod le albiztosítókra. Mármint mindegy, hogy hol osztod le MEGFELELŐ albiztosítókra. És itt jön a villanyszerelő szakismeret kérdése, hova, melyik ágra mennyi ampert engedsz, szakszerű földbekötések stb.
Itt is lehet olyat hibázni, hogy a lánglovagok.hu oldalon látod viszont a lakást.
Írjuk már ki rendesen, mi kell, és mi nem.
A mérőtől az elosztótábláig megszakítás, toldás vagy elágazás nélkül kell vezetni új vezetéket. Ebből az következik, hogy sem a mérőben nem tuszkolhatsz egy csavar alá három vezetéket, sem felette egy dobozban nem ágazhatsz háromfelé. Ha a mérő után raksz egy elosztótáblát, ott elmehetsz három felé, és természetesen mindhárom szobánál rakhatsz elosztótáblákat.
Mondjukilag az nem világos, hogy miért nem lesz a konyha, fürdőszoba, előszoba villamosítva, azért csak kényelmesebb világosban borotválkozni vagy teát főzni, de ha úgy gondolta volna Kérdező, hogy ezekhez meg a mérő után lesz egy elosztótábla, akkor meg már erről lehetne indítani a három szobába menő gerincet, aminek a végén még akármilyen elosztás lehet.
Még egyszer, röviden: EGY méretlen fővezetékre vezetékre kell EGY elosztótábla.
"gondolom Romániában is hasonlóak a törvénykezések?"
Úgy tudom, hasonlóak, de "lazábbak".
Szóval ha a szigorúbbhoz igazodsz, abból nem lehet baj.
#15: látom, nekem kár volt írnom, ha nem értettél belőle semmit, vagy nem tudod leírni, mit akarsz (a többiek nevében nem nyilatkozom). Akkor megint. A mérőtől tehát CSAK EGY vezeték mehet CSAK EGY elosztótáblára. Azon az EGY elosztótáblán csinálhatsz további elosztást különféle al-elosztótáblákhoz, de úgy, hogy azon az EGY elosztótáblán is van védelem ezekre a továbbmenő vezetékekre nézve.
Az alapelvek Romániában is, mint mindenütt a világon,egyformák:
- minden villamos berendezést el kell látni túláramvédelemmel, zárlatvédelemmel és leválasztási lehetőséggel - és vannak engedmények, ilyen a mért fővezeték, amely toldás, megszakítás, leágazás nélküli, újonnan egy hosszban szerelvényben kezdődő és végződő vezeték, amelynél nincs igazából megfelelő (értsd: méretezett) védelem , mivel a mérő alatti kismegszakító az (csak) teljesítménykorlátozásra szolgál.
Magyarországon valamikor a 70-es évek végétől kezdve kötelező a kismegszakító egyébként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!