Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A padlószönyeg maradjon, vagy...

A padlószönyeg maradjon, vagy sem?

Figyelt kérdés

Költözés előtt vagyok, a lakás amit vettem, padlőszőnyeges, én ezt annyira nem szeretem, laminált padlót szeretnék.

Lerakás előtt fel "kell szedni a padlószőnyeget, vagy maradhat, maradjon?

Mi szól ellene, illetev mellette?

Köszi a válaszokat :)


2018. ápr. 24. 14:36
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem mindig biztosabb és jobb teljesen jó alapokról indítani bármit is. Az előző bármi nem stimmel az több költség és idő rendbe hozni. Meg váratlan meglepetéseket is tartogat az ilyen. Még a levegő is más egy rendesen felújított szobában. Gondoljunk bele milyen kosz és mocsok maradna a laminált alatt.


Előnye pont azok amikre nem szeretnek szánni az emberek:

- olcsóbb

- gyorsabb

- könnyebb



Hátránya:

- magasabb padlószint ami feltűnhet

- megbújhat alatta horpadás és púp ami szőnyegen kevésbé észrevehető

- megnöveli a rugózást és idővel elfárad, törik a csapolása

2018. ápr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy hozzáteszem az előzőhöz, próbáld ki. Illessz össze pár elemet és állj rá az illesztésére. Valaki fotózza le neked oldalról. Ha kis sörtéjű szőnyeg még működhet. De lehet hogy erősen igénybe veszi az illesztéseit.
2018. ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
Megnézheted a gyártó által javasolt padló egyenességet. Általában ez nem túl sok.
2018. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ott hagytam. Az is igaz hogy a padló szőnyeget is én ragasztottam le régen.

Tehát tökéletesen egyenletes felületre lett az is lerakva.

A vékonyabb fajtából volt, már most kb 3 mm vastag volt és igy nem kellett az alátét szivacsot sem letenni a padló alá. Ez igy most tökéletes lett.

De azt hogy nálad milyen a régi padlószőnyeg azt nagyon megkell nézni vagy simán felszedni ha nem vagytok biztosak valamiben.

2018. ápr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!