Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Több tulajdonossal rendelkező...

Több tulajdonossal rendelkező ingatlanon felújítás?

Figyelt kérdés

Van egy ház, 4 tulajdonossal, abból az egyik a párom (1/8-ad tulajdoni hányaddal). Ha szeretnénk egy részét felújítani, h beköltözzünk, akkor később, ha ne adj isten szétmegyünk, én hogyan tudom visszakapni a befektetett pénzem? Én nem vagyok tulajdonos.

A felújítást most csak ketten fizetnénk.

Köszönöm előre is a segítséget!



2018. ápr. 5. 06:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazad van!


Önként vállalom, így van, valószínűleg így lesz közel azonos bevételünk. De arra is gondoltam, h külön gyűjtöm, a lakással kapcsolatos kiadásokra (ilyen bármikor beüthet ugye), aztán ha majd eladom és veszünk közösen sajátot, abba beleteszem a pénzt. A leendő ingatlanban amúgy is annak arányában szeretnék tulajdonos lenni, amennyit beleteszek. A saját lakásom ára mindig különvagyon lesz már.

2018. ápr. 6. 06:28
 12/15 anonim ***** válasza:
10%

A saját lakásod ára addig különvagyon amíg el nem adtad...

Kivéve ha mindenről szerződtök, de én nem üzleti kapcsolatban szeretnék lenni a párommal.

A legegyszerűbb ha külön laktok és csak néha találkoztok, így mindenkinek megmarad a különvagyona....;)

2018. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#11

Mindenképpen külön számlán kezeld, akár a saját lakásod felújítása címén, mert valóban sor kerül rá idővel és akkor a közös pénzetekből kéregetsz rá? Ez megint bonyodalmakhoz vezethet, még abban az esetben is, ha te addig betetted a közösbe a bérleti díjat.

Úgy vettem ki, hogy a párodnak nagyobb a jövedelme?

Attól még lehettek ki közös kasszán, mindegyikőtök tegyen be a jövedelméből azonos összeget és az a közös pénzetek.

A párod maradéka az ő külön pénze, amit a saját lakásába invesztálhat, a te külön pénzed meg a bérleti díj, amit te meg a te lakásodra fordítasz.

Én ezt így látom a legtisztábbnak.

2018. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, h ez bonyolult. Jelenleg az én fizetésem magasabb, de még lakunk együtt. Viszont ha odaköltözöm, nem tudom, milyen munkát találok majd és sajnos gyanítom, h kevesebbet fizetőt, ezért számolok így. Persze ha jól fizető állást sikerül összehoznom, az lenne a legjobb.

Mindegy is, kicsit eltértünk a témától. Az eredeti kérdésemre a válasz nagyjából, h arra a pénzre, amit a felújításba beleteszek, ne számítsak már. Tudjátok, ez kell ahhoz, h vele éljek. És egyedül csak nagyon sokára tudná megteremteni. Az én érdekem is. Nem a készbe akarok beleülni, ahogy ő sem úgy jött volna az én lakásomba, ha úgy döntünk.

Nagyon köszönöm, akik képben vannak a témával és segíteni próbáltak!

2018. ápr. 7. 08:11
 15/15 anonim ***** válasza:
78%
Sok boldogságot nektek!:)
2018. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!