Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egy fal teteje panelépületb...

Ha egy fal teteje panelépületben így végződik, akkor az szerintetek bontható?

Figyelt kérdés

[link]


Két szoba között van ez a válaszfal. Fel szeretném újítani. Ha már felújítás, akkor felvetődött, hogy ki is lehetne bontani. Természetesen statikust mindenképpen hívok majd. Mégiscsak jobb lenne 24 nm, mint 12+12.


Az biztos, hogy ez nem főfal. Amúgy pont ugy helyezkedik el, hogy ami tartja a plafont 2 főfal, na ez annak a közepén helyezkedik el. Felettünk már nincs amúgy emelet.



2018. febr. 19. 02:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Panelban falbontás csak statikai szakvélemény és bontási terv birtokában lehetséges.

Van ahol a többi lakó hozzájárulása is kell.

2018. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, hogy nem főfal, ennek ellenére 1-es válaszát tekintsd irányadónak. Nagyon megütheted a bokádat egy engedély nélküli átalakítás miatt.
2018. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt értem, hiszen én írtam, hogy kikérem statikus véleményét. Anélkül persze, hogy nem állok neki. És az épületet sem szeretném összedönteni.

Inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy ezeket valószínűleg engedélyezni szokták-e. Mint írtam felettünk nincs semmi.

Csak néhány galamb :)

2018. febr. 20. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Bejelenteni szükséges, engedélyezésben nem vagyok biztos, talán azt már nem kell.

A fal tetején a mélyedés nem jelent semmit, az a vezetékek elrejtésére szolgáló horony lehet, vagy az illesztéskor nem dolgozták össze rendesen a panelokat, hanem úgy hagyták ahogy a gyárból kijött.

2018. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!