Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megtérül a nyílászárók újbóli...

Megtérül a nyílászárók újbóli cseréje mégegyszer egy most újonnan kicseréltel?

Figyelt kérdés
Régi fa ablakos nyílászárókat cserélnék műanyag 5 légkamrás 3 rétegűre.Ugye le kell vonni azokat az éveket ami alatt megtérül és aztán még van az a 30-50 év amit ki kéne bírnia,ha azt nézzük hogy mennyit megspórolunk addigra kijön megint az újbóli csere ára is nem?
2018. febr. 15. 11:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"A műanyag egyetlen előnye az igénytelensége, és az ára "


Egyáltalán nem olcsó, az "igénytelenséget" meg kicserélném azzal a szóval, hogy jóval praktikusabb mint a fa!

Tudod nem mindenkinek az ablakokról fafajtájáról, a kisipari legyártásáról, meg azoknak a rendszeres karbantartásáról szól az élete.

Én pl. inkább utazgatok helyette Itáliában.


Írom ezt úgy, hogy a cs. házamon sok faablakot ólomüveg díszít.

(Amit máshol csak belépődíjért nézhetnél meg.)

2018. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Mitől is igénytelen a műanyag ablak? Figyelek...

Mi szól mellette? Nem vetemedik,sokkal ellenállób az időjarással szemben mint a fa,sokkal hatékonyabban szigetel mint a fa, mivel zárt térben a levegő a legjobb szigetelő. Nem kell a felújítással vacakolni, olcsóbb, könnyebb.

Várom az ellenérveid...

2018. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#12

A rétegragasztott fa sem vetemedik, azaz úgy vallak benne összeforgatva-összeragasztva a "lécek", hogy az ébredő feszültségek kioldják egymást. Tehát alaktartó. Mint energetikai szakmérnök mondom, hogy ez a tok szigetelése kérdéskör erősen túl van lihegve. A műanyag gyártók legfőbb érve ez, de arról már nem tájékoztatnak ilyen hangosan, hogy az ablakszárnyaik messze nem sarokmerevek, azokat a bennük lévő üvegtáblák ékelgetésével próbálják merevíteni, ami aztán idővel szépen meg is ereszkedik. Persze csak akkor, ha szeretsz ablakot nyitni, mi pedig szeretünk. A profilban lévő acél merevítést technológiai okokból nem lehet összedolgozni, tehát a sarkokon csak a hegesztett műanyag tart. Ezzel szemben egy fa szerkezet überbrutál, olyan érzés, mintha egy jól olajozott tankajtót nyitnál-csuknál.

Az igénytelenség az egyetlen érv a műanyag mellett, minden egyéb kb ellene szól. A műanyagot valóban nem kell kezelni, míg a fát a legjobb lazúrrendszer mellett is pár évente érdemes átkenni.

2018. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

bocs nagy hévvel írtam, szóval kioltják a feszültségek egymást.

Az árával kapcsolatban: azzal kezdtem, hogy be lehet szerezni műanyag árban fa nyílászárót is.

Részemről ennyi :)

2018. febr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
43%

Mindig elkap a nevetés amikor arról van szó, mi éri meg, és mi nem. Meg amikor milliókért szigetelnek és nyílászárót cserélnek. Amiután persze ugyanúgy kell fűteni. Ja, hogy akkor pl. 40 ezer helyett 34 ezer a fűtés, hűha...

Haverom abban gondolkodik, hogy szigetel, 2 millió Ft lenne. Mondom minek...és, utána ugyanúgy kell fűteni. Elver 2 millió Ft-ot, és ugyanúgy a fűtésen spórolni fog, nincs náluk 20 fok...szánalmas. 30 éves fa ablakaim vannak, semmi gond velük...megtehetném, hogy kicseréltetem, de minek...


Ehelyett bevan klímázva a lakás, 2 klíma van, 400 ezer Ft-ba volt. Nyáron-télen 25 fok van. Ennyi. Nincs is ennél jobb. Bírom, amikor valaki kérdezi, hogy nem akarsz ablakot cserélni? Mondom minek. Teljesen jó. Egyszerűen nem is értem, hogy 2 milliót képes lenne kiadni szigetelésért, hogy kicsit kevesebb legyen a fűtés, és ugyanúgy fagyoskodni akar. Nyáron meg megdögleni a melegbe.

2018. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
15-ös jót írtál,viszont villanyszámlát mennyit fizetsz?Mert az is jó amit te mondasz, és legyen mondjuk klíma akár kettő majdnem félmilliós árban darab áron,A+++ -os és plusz a karbantartások a sok év során,de akkor ez úgy lenne a jó hogy mondjuk lenne napelem,és ez is hamarabb megtérül,persze ennek gyártása és megsemmisítése vagy újrahasznosítása is káros és akkor el lehet felejteni a szigetelést és nyílászáró cserét,rá lehet menni az áramra is, és akkor se gáz,se fa,se semmi olyan káros amivel rontanál az élővilágon,meg hungarocell és stb... Jó gondolat,de mit kezdenek azok akik klíma miatt panaszkodnak egészségügyi szempontból.Bár szerintem ki lehet alakítani egy klímát úgy is a házban, és tísztítani amikor kell hogy ne legyen panasz.
2018. febr. 17. 11:54
 17/20 anonim ***** válasza:

Igazából nem akarok vitatkozni, mert mindenkinek más a felfogása, és ez így van jól...mi lenne, ha mindenkinek ugyanaz a ruhamárka kellene, vagy mindenki ugyanazt az elektronikai márkát szeretné.

Viszont ahhoz szólnék hozzá, hogy írod mi van azzal, aki nem bírja a klímát. Teljesen jogos a felvetés. De ez csak nyári üzemben való hűtésre igaz. Amikor télen meleg levegőt fúj, olyat még nem hallottam aki ezt nem bírná, ráadásul szűri a port.

Szerintem már csak fűtésre is sokkal olcsóbb, praktikusabb megoldás, mint bármi más. Aki meg bírja, annak a nyári meleg is megvan oldva egyben.


Nyilván itt nem az ellen vagyok, hogy akinek már mozog a függöny egy széltől, az ne cseréltessen ablakot. Ott nyilván kell. De akinek van egy jó fa ablaka, ott teljesen felesleges félmilliót csak azért elkölteni, hogy műanyag legyen.

2018. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#13-as! Még mindíg nem írtad le miért is igénytelen... Továbbra is kiváncsian figyelek...
2018. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Miért erőszakoskodsz 18-as és miért generálod a vitát?

82x leírta már a véleményét, indokait, mi kellene még?

Jogában áll úgy gondolni ahogy gondolja és neked is.

Te építtess be műanyagot, ő építtessen be fát és mindenki legyen a saját cuccával boldog, amennyire bír!

2018. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves #18

Biztos én nem fogalmaztam egyértelműen:

igénytelen, mert nem kell kezelni, nem igényli a festést. Ez az egyetlen jó tulajdonsága az én szemszögemből.

Remélem így már teljesen érthető voltam.

Kellemes hétvégét mindenkinek :)

2018. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!