Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megtérül a nyílászárók újbóli...

Megtérül a nyílászárók újbóli cseréje mégegyszer egy most újonnan kicseréltel?

Figyelt kérdés
Régi fa ablakos nyílászárókat cserélnék műanyag 5 légkamrás 3 rétegűre.Ugye le kell vonni azokat az éveket ami alatt megtérül és aztán még van az a 30-50 év amit ki kéne bírnia,ha azt nézzük hogy mennyit megspórolunk addigra kijön megint az újbóli csere ára is nem?
2018. febr. 15. 11:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

De mi ezzel a kérdéssel a szándékod? Ezt lehetetlen megjósolni. Nem tudjuk, milyen minőségű az ablakod, az meddig fogja bírni (szerintem általánosságban nincsenek erre adatok, mert nem használunk 30 éve műanyag ablakokat).

A spórolás mellett az is lényeg, hogy komfortosabb legyen a lakás, ne húzzon a régi fa ablakok mellett a hideg. A többi meg majd adja magát.

2018. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Én ha belevágnék, biztos, hogy nem műanyagot tennék be, hanem fából csináltatnám.

Nagyobb kiadás lenne, de minőségibb.

2018. febr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%

Nálam fa van és volt, de soha többé!!

Folyamatosan cserélgetem ki műanyagra.

A franc se fogja kétévente festegetni, a drága időmet és a pénzemet pazarolva.

2018. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

" aztán még van az a 30-50 év amit ki kéne bírnia"


A kérdésed értelmezhetetlen.

Nálad mi a garancia, hogy 50 év múlva még élsz és utána tudsz járni ennek???!

2018. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

#3

2-es vagyok és csak kíváncsiságból kérdem, hogy miért kell két évente festegetned a fát?

Mivel fested?

Mi 18 éve költöztünk ide, akkor volt felújítás, abban egy nagyon precízen kivitelezett mázolás (lemarva az előző réteg, alapozás, stb.) közelít a 20 év és nem kell újrafesteni az ablakokat, bejárati ajtót.

... és nem azért mert igénytelen emberek vagyunk, hanem mert hibátlan a festés, sehol még csak megpattanva, berepedve sincs.

2018. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Arról próbáltam volna kérdezni hogy ha most kicserélem a fanyílászáróimat, normális műanyag ablakokra ami jobban szigetel mint a faablakok akkor ugye fűtésköltséget spórolók meg, és ugye évek mire ezek az ablakok megtérülnek,viszont manapság már állítólag olyan anyagokból csinálják ezeket az ablakokat hogy bírni fogja sokáig, és azon gondolkodtam hogy vajon azon évek alatt amit kikéne bírnia megtérül-e a nem kidobott fűtésköltség árából egy új ablakokra mire eljön majd az ideje.
2018. febr. 15. 16:26
 7/20 anonim ***** válasza:

Jó esetben 10% megtakarítás érhető el ablakcserével.

Ezt egy jólprogramozott pontos termosztáttal/termosztátokkal, termosztatikus radiátorszelepekkel is el lehet érni. Töredék áron egy ablakcseréhez képest.

A műanyag nyílászárók tartósságával nincs semmi gond.

A '70-es évek vége óta itthon is gyártottak műanyag nyílászárókat. Emékszünk a szlogenre? "Mert ez műanyag!” A mai napig sok házban megtalálhatók ezek az ajtók, ablakok.

2018. febr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nálunk műanyag van beépítve, én gyűlölöm, szerintem ez a szegény ember kényszermegoldása.

Mi már évek óta dolgozunk egy vidéki épületasztalossal, műanyag árban készíti méretre a rétegragasztott/hossztoldott borovi nyílászárókat. Bárcsak előbb ismertem volna meg.

Na azok az ajtók, ablakok az életben nem fognak lógni, nem a bennük lévő üveg merevíti őket, mint a műanyag vackokban.

2018. febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8-as! Szegény ember kényszermegoldása? Luxusházakban, több száz milliós költségvetésű házakban előszeretettel választják. Olyan ablakok, hogy megszólal.

Nem csak a legegyszerűbb fehér műanyag létezik ám ;-) Ha módomban állna, én is csak a műanyagot választanám.

2018. febr. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9

Hát nem vagyunk egyformák:)

A műanyag egyetlen előnye az igénytelensége, és az ára

Minden egyéb a nem műanyag: fa, alumínium, fa-alumínium nyílászárók mellett szól.

2018. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!