Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tudnátok segíteni néhány...

Tudnátok segíteni néhány gipszkarton fallal kapcsolatos kérdésben?

Figyelt kérdés

A lakásomban a nappali/konyha egyben van az előtérrel. Már egy jó ideje zavar, hogy emiatt nagyon beszűrődik minden a lépcsőházbl. Arra gondoltam, hogy egy gipszkarton fallal leválasztanám az előteret, és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.


Mennyire jó a gipszkarton fal hangszigetelése? Egy ajtó is kellene rá, ez mennyire rontaná a zajszűrést?


Át lehet-e tenni egy cirkós radiátort erre az új gipszkarton falra?



2018. jan. 3. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:

"Mennyire jó a gipszkarton fal hangszigetelése? "

Megfelelően kialakítva (szigetelőanyag, technológia) meglepően jó.

"Egy ajtó is kellene rá, ez mennyire rontaná a zajszűrést?"

Milyen ajtó? Mihez képest rontana?

"Át lehet-e tenni egy cirkós radiátort erre az új gipszkarton falra?"

Valószínűleg igen!

2018. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam csinálni a radiátort, hogy a fal építése közben hegesztek egy álló tartót a padlóhoz rögzítve, és ez el lesz rejtve a falban.

Ha raksz bele kőzetgyapotot, az jó hangszigetelő, persze az ajtó ront a hangszigetelésen, de mindenképpen jobb lesz mint elötte.

2018. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Milyen ajtó? Mihez képest rontana?"


Egy átlagos beltéi ajtó. Úgy értem, hogy ha egy ilyen ajtó van a falon, akkor attól még lesz érezhető hangszigetelés?

2018. jan. 3. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze! De minden inhomogenitás a falban (ajtó, ablak, stb.) az ront a hangszigetelésen.

Ha tisztességesen van megcsinálva sokat segít. De főként a léghangot fogja csökkenteni. A dübögést, remegést (amit a födém közvetít) azt nem.

2018. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget!
2018. jan. 3. 16:52
 6/6 anonim ***** válasza:

én éveket dolgoztam könnyűszerkezettel. A saját ízlésem szerint inkább egy jó minőségű szagelszívóval oldanám meg a problémát. olyannal ami halk, sok levegőt mozgat meg és kintre fújja a levegőt.


A falak kisebbé, kényelmetlenebbé és sötétebbé teszik az otthonod.

2018. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!