Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vizes falak felújításával...

Suomirja kérdése:

Vizes falak felújításával kapcsolatban kinek mi a tapasztalata? Örökségből rám maradt egy kissé problémás családi ház.

Figyelt kérdés
Nemrég a nyakamba "szakadt" egy családi ház, mely erőteljesen felújításra szorul. kb. 20 éve nem lett hozzányúlva, semmi nem lett rajta javítva! Na most 2 szoba a kritikusabb. A ház az 50-es években épült, téglaból, kivéve egy szobát, az kőből. És pont ezzel a szobával van a legnagyobb problémám. Rettenetesen vizesedik, konkrétan 150cm magasságig látni az egyöntetű víznyomokat végig az egész szobán. Alapja nincs, talajból szívja fel a vizet. Egyik kőműves a vakolat/fal leverését javasolta, majd szárító vakolattal történő helyreállítását + dréncsövezés, míg másik szakember kijelentette, el lehet felejteni, mindig is szar lesz, és polisztirollal vagy gipszkartonnal be kell borítani és akkor a vizet "kifele" nyomja a fal... A szoba jelenleg lakhatatlan, büdös a vizes falaktól, a parketta már penészes, a vakolat több helyen is omladozik. Nem vagyok szakember, de vizes falakra van valamilyen megoldás, ami tartósabb, jobb? Többi szobában nincs vizesedés, viszont az egyik szobában a fal egy része salétromos (kőmüves szerint nagyobb bajt jelent, mint a vizesedés). Valaki, aki jártas benne, van ezekkel a problémákkal tapasztalata, fel tudna engem világosítani, mit tehetnék, melyik megoldás jobb?

2018. jan. 1. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Mit neked mondtak mindkét módszer hatástalan. Ezt alápapucsolással lelet megoldani. Kiszeded a kőfal alját min 40 crnti.mélyen . Beöntöd bezsaluzod ahogy kell Ha kász kátránypapírtbterítesz az alapra és visszafalazol. Hozzáékeled a falat szigetelt alaphoz. Ha kész haladsz tovább míg körbe nem érsz. Előnye hogy magad csinálod a szigetelést pontosan teszed be és falazol vissza. Én megcsináltam
2018. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Alapja nincs, talajból szívja fel a vizet."

Első körben egy szakembert (tervezőt) kellene keresni, hogy falátvágásos szigetelést lehet-e alkalmazni és van-e értelme.

Ha nem lehet akkor mehet ez a megoldás:

"Egyik kőműves a vakolat/fal leverését javasolta, majd szárító vakolattal történő helyreállítását + dréncsövezés"

De ez egy hosszú folyamat (évek) és nem olcsó és soha nem lesz tökéletes, de kompromisszumokkal használhatóvá válik. A belső aljzatot is át kell alakítani stb.


Ezt felejtsd el:

"szakember kijelentette, el lehet felejteni, mindig is szar lesz, és polisztirollal vagy gipszkartonnal be kell borítani és akkor a vizet "kifele" nyomja a fal."

Az ilyet lapátnyéllel zavarnám el, nem csak a portáról még az utcából is!


A salétromosodás is vizesedés eredménye, lehet kezelni, vannak rá vegyszerek, de nem mindegy milyen sókiválás okozza. Más- más megoldást lehet-kell alkalmazni.


Összességében azt lehet elmondani:

- nem lesz olcsó és gyors

- kompromisszumokat kell kötni

- ha kókányolni fognak több kárt fog okozni és sokkal többe fog kerülni.


Üdv.:

egy építőmérnök

2018. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2 válaszával teljesen egyet értek, korrekt válasz.

1 megoldása is jó, hogy a falnak alá alapozni részletekbe. Ezt több ismerősöm is csinálta. Hosszadalmas, de az eredmény jó, és lesz vízszigetelés. Utána az aljzatokat kell javítani és az ott lerakott vízszigetelést összekötni a faléval.

2018. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Nos pont ettől tartottam, hogy nem lesz egyszerű, és főleg nem lesz olcsó.
2018. jan. 1. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Hallgass #2-re. Hozzáteszem: te magad alaposan nézz körül és próbáld megkeresni a vizesedés lehetséges okait. Nekem volt egy szabadon álló épület egyik sarkában egy félszuterén ingatlan tulajdonom, ami éppen a sarokban nedvesedett. Az épület külső falán éppen ott ment be a talajszint alá az esővíz elvezető ejtócsatorna, de kívül semmi nem mutatott arra, hogy ott lenne a gond. Egy falszigetelő vállalkozó körül is járta a sarkot és adott egy horribilis ajánlatot injektálásos szigetelésre. Inkább leburkoltam lambériával a falat a helyiségben. Aztán pár év elteltével a mögöttem levő, szintén félszuterén ingatlanrész tulajdonosa jelezte a közös képviselőnek, hogy nedvesedik. Nálam keresték a hibát, de végül is kiderült, hogy a csapadékvíz elvezető ejtőcsatorna talajszint alatti része több helyen lyukas volt már (80 éves öntöttvas). Kicserélték és 3 hónap múlva már nálam sem volt vizesedés, tökéletesen kiszáradt.
2018. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanuljátok meg, hogy a kőműves ma már (sajnos) nem szakember. Mérnököt, építészt kell hívni, hogy nézze meg. Így látatlanban csak általános javaslatokat lehet adni. Könnyen lehet, hogy a helyszínen kiderül, hogy kár menteni, bontandó az egész. De lehet, hogy viszonylag jól megoldható - de ahogy írták, olcsó és egyszerű megoldás nincs. Még annyit hozzátennék, ha ennyire vizesedik, valami komoly tereprendezés is kell, most a házhoz folyik valahonnan a víz.
2018. jan. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Buldózer megoldja, aztán épitesz másikat.
2018. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!