Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Grundfos ups 25-40 es szivatty...

Grundfos ups 25-40 es szivattyú csak bug!?

Figyelt kérdés
Üdv van egy a címben emlitett szivattyúm ami csak búg gondoltam szétszedem és megnézem a belsejét hatha csak megszorult valamitő.ki tekertem a 4 imuszfejü csavart de nem jön szét. Kérdés mivel tudnám szétszedni vagy szétfesziteni? Nem akarom hogy megsérüljön.

#Grudfos
2017. okt. 24. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Kerti vagy hidrofol szivattyúk akkor szoktak forgás nélkül búgni ha a tengely korróziója miatt a szimmeringre rohad a tengely és lefogja azt. Ezért az ilyen tengely átmérőjéből leesztergályoztam kb. 1-1,5 mm-t, majd keményforrasztással rézzel feltöltöttem. Amit méretre eszrtergályoztam és políroztam. A réz nem rohad össze a szimmeringgel és jó lenne addig élni ahány 100 vagy akár 1000 évig ennek a megoldásnak a hibátlan működése garantált.


Az imbuszcsavarok eltávolítása után óvatosan kocogtasd meg a villanymotor házát oldalra minden irányból. Hátha utána kézzel széthúzható.

2017. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sikerült szetkocogtatni meg is van szorulva ilettve eleg nehezen forog!
2017. okt. 24. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe hogy a kerti öntözőszivattyú akkor is búgni szokott forgás nélkül ha a kondenzátora meghibásodott. Automata mosógép motorja is szokott emiatt csak búgni és nem forogni. Azt sajnos nem tudom hogy van-e a keringetődben kondenzátor, ezt nem javítottam.
2017. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van benne
2017. okt. 24. 13:16
 5/5 anonim ***** válasza:
A hátulján lévő csavart vedd ki, és talán ott is megforgatható(ha ez is olyan fajta) ha villany van rajta akkor el kellene indulnia. ha nem, akkor tekercselés vagy csere.
2017. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!