Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik kazán a jobb?

Melyik kazán a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kazáncsere előtt állok. Kihívtam két szakit is és elég tetemes a különbség a két árajánlat között.

Az egyik Ferroli Bluehelix 25-re, a másik Immergas Victrix Tera 28-ra adott ajánlatot.

Az első ajánlat kéménnyel papírokkal, br 960e a másik br 720e.

Ennyivel jobb a Ferroli? Megéri a drágábbat venni?

Kis lakás, fűtés és melegvíz ellátásáról van szó, 5 radiátor. Régi 15 éves Ferrolit cserélnék le ami még nyílt égésterű. A fő indok az pont ez, 0-ra akarom csökkenteni a CO lehetőségét.

Ráadásul a Ferroli-ra csak 3 év garit adnak míg a másikra 5-t. Tudom évente szakszerviz kell felülvizsgálja de ez nem számít most is így csinálom.

Kíváncsi lennék hozzáértők véleményére.

Köszi!



2017. szept. 13. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérjél mástól is ajánlatot, mert a két kazán ára közt nincs 50 ezer forint, így nem indokolt ekkora különbség az ajánlatok közt. A legegyszerűbb, ha az Immergas ajánlattévőt megkérdezed hogy Ferrolival mennyi lenne az annyi. Nekem a Ferrolival jó tapasztalataim vannak, megbízható, jól szabályozható,az időjárásfüggő vezérlés is korrekt, bus-rendszerű termosztát, és súlyra is úgy tűnik mintha lenne benne még anyag. A Ferroli ténylegesen kondenzációs, az Immergast nem ismerem, de mostanában az olcsó kategóriás kondenzációs kazánok csak kamu kondenzációsok, csak beleraknak egy plusz füstgáz-hőcserélőt, és azt kinevezik kondenzációs egységnek.
2017. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából a második szaki mondta, hogy mást is felszerel de ő az immergast ajánlja.

Van esetleg vmi kifejezetten jó márka, ahol nem a nevet fizeti meg az ember?

2017. szept. 13. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi kerül ezen ennyibe?

Egy kéménybélelés 2, max 300 ezer, egy kondenzációs kazán 250 ezer.

A tervezés 35 ezer, gázmeot nem tudom, max 30 ezer.

Ez össz max 600 ezer.

Az kogy leveszi a cirkót, felrak egy másikat és beköti az 300 ezer forint?

2017. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szívesen fogadok ajánlást szakira Pest megyében. Az első ajánlat szerintem is túlzás. A másodikban sok kivetni valót nem találtam. 200 a kémény 350 a kazán a szerelési anyagokkal. Gázterv, villanyszerelő jegyzőkönyv és a szakszervizes beüzemelés kb 80-100. A maradék meg szerelés és rendszerátmosás.

A második ár szerintem nem vészes de tényleg szívesen fogadok ajánlást.

2017. szept. 13. 21:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez azért nem úgy megy hogy ezt szerel vagy azt szerel. Kiválasztod a készüléket ami neked tetszik és tegye fel. Azért ne fizess egy vagyont mert a neked tetsző márkét tenné fel. Pont így voltam a klímaszerelővel. Egy méregdrága klímát akart felrakni minden áron. Mást nem. Na addig erősködött hogy elköszöntem tőle. Aztán tízperc múlva hívott hogy természetesen bármi általam vásároltat felrak. Mielőt bárki gondolná nem egy gagyit vettem. Még a szerelő is elismerte hogy pont ugyan olyan jó mint amit ő hozott volna. Az első drága. A második ajánlata korrektebb vele egyezkedj. Hozza azt amit te kérsz
2017. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az első ajánlatban nem a kazán volt a drága mint írták kb 50e-el több mint az immergas. A második ajánlatban nem találtam olyat ami problémás lenne és az a szerelő az immergast ajánlotta de ő mondta is, hogy bármi mást feltesz. A problémám, hogy az immergasról nem sok mindent olvastam és az az 1-2 hsz amit láttam nem pozitív. De nem tudom mi lenne a jó választás ilyesmi árkategóriában. Mert mondom én neki gond nélkül h tegye fel a Ferrolit nem baj ha 50-el több de nem tudom hogy jobb is-e valóban annyival.:) De meglep h a néhány negativ hsz ellenére erre 5 év gari van míg a Ferrolira csak 3.
2017. szept. 13. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha öt évet adnak garanciában nem lehet rossz
2017. szept. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na hát beszéltem még két gázossal is azt mondták nem rossz az immergas, illetve számomra nem mindegy a +2 év gari. Megrendeltem meglátjuk. Majd leírom a tapasztalataim.
2017. szept. 14. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!