Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » El lehet-e távolítani a...

El lehet-e távolítani a kéményben lerakódott szurkot bontás nélkül?

Figyelt kérdés

2017. júl. 29. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Semmilyen módon nem lehet,mert az már a téglákba is mélyen bele ivódott .Ezek a téglák már újbóli beépitésre sem alkalmasak .
2017. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. júl. 29. 12:04
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi lehet a következménye,ha így használom tovább?
2017. júl. 29. 12:06
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

No para

[link]

2017. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
No para, előbb-utóbbi kiég magától.
2017. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salk Balázs ***** válasza:
100%
Kiskunlacházán gyártanak valami kémény tisztító szert. Érdemes lehet ránézni.
2017. júl. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
2017. júl. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

sehogy.

az erre a célra gyártott kémény tisztító cuccok semmit nem érnek, számtalant kipróbáltam már.

egyedül az segített mikor betüzeltem a kéményben paraffinnal és akkor nagy része kiégett.

de ez veszélyes és nem ajánlott, mi is úgy csináltuk hogy a legrosszabbra is fel voltunk készülve.

porral oltóval alul a pincében ha beütne a gebasz, kívül pedig folyamatosan figyelte valaki mikor "gyullad" be a kémény.

mikor már lángok csaptak ki a kémény tetején, akkor pár percig hagytuk még kiégni aztán porral azonnal el lett oltva.

mindezt téli hónapokban csináltuk mikor a tetőn vastagon állt a hó, hogy esély se legyen arra hogy bármit is felgyújt a kiszálló pernye.

de mint mondtam ezt senkinek nem ajánlom, mert nagyon veszélyes!

2017. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Simán.Én olajos rongyal szoktam kiégetni, csak télen,mert eldugulna az ingyen fámtól.A lényeg az ,hogy a kémény alján nem lehet leülepedett korom,mert ha az is begyullad,akkor a kéményt szétnyomhatja.Ezt ki kell szedni.A kéményből a legalsó helyen lévő kályhacsövet kiveszem és oda fáradtolajos rongyot teszek,de a rongy felett hagyok kis nyílást,hogy kapjon huzatot égéskor a kémény.Nem szabad telibe tömni.Meggyújtom felül a rongyot és várok még kiég a kémény is.Ez után a kémény kotróval lekotrom a padláson,tisztítónyíláson keresztül fel és lefelé a kéményt.Ezt a kotrást meg kell csinálni,mert az elégett korom megduzzad és még kisebb lesz a kémény belseje,mint égetés előtt,de ekkor már simán ki tudom kotorni a gyantás ,üvegszerű égésterméket,amit a kéményseprő acélrózsája sem tud kiszedni égetés előtt.Kérdeztem én is milyen módszerrel lehet ezt még más hogy megoldani,de a kéményseprő is ezt mondta,de nem Ő mondta címszóval.Te hát nem mondott nekem semmi újat,maradtam a régi módszernél.Még az is lényeg,hogy ne legyen nagyon vastag korom,mert akkor vissza jöhet némi füst és ne legyen kevés,mert akkor meg nem ég ki belőle.

A kéménytűz meg a képeken azért volt,mert hagyták,hogy a lekotort korom az évek alatt felgyűljön jó vastagon a kémény aljában.

Bsztak kitakarítani lent , kislapáttal egy vödörbe.

2017. júl. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. júl. 30. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!