Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy célszerű Ytong falat...

Hogy célszerű Ytong falat bontani?

Figyelt kérdés
Van egy 1 méter magas, 25 centi széles Ytong válaszfal a szoba közepén, amit szeretnék onnan teljesen eltüntetni. Az egyik felén hajópadló van, a másikon padlószőnyeg, és ezeket akarjuk felszedni, hogy az egész szobában szőnyeg legyen, plusz festeni is akarunk, így ez jó alkalom lenne a bontásra, mert gondolom, az sok kosszal jár. Ytong fűrész? Véső és kalapács? Mi a legjobb megoldás egy egyszerű és lehetőleg minél kevesebb kosszal járó bontáshoz? Hogyan tudom szépen megcsinálni a szobafal találkozásánál, hogy ne maradjon ott semmi, és ne csesszem szét a falat?

2016. okt. 10. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Ytong nagyon porózus. Én vésővel és kalapáccsal bontanám le lassan. Úgy kevésbé koszol.
2016. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Soha nem csináltam még hasonlót sem, de majd közben csak beletanulok. :)

Az illesztéseknél kell vésni? :$

Milyen és mekkora vésőt vegyek ehhez?

Azzal szépen ki lehet vésni tisztára a szobafal találkozásánál is, hogy ne károsítsam? Vagy kell ehhez valami szerszám, amivel azt még utána festéshez kész állapotba tudom varázsolni? Esetleg valami reszelő az utólagos finomításhoz?

Elnézést, de nagyon fogalmatlan vagyok a témában. :\

2016. okt. 10. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Sosem csináltam még ilyet :D

de biztos hogy nem költenék ezreket vésőre. Kérj kölcsön valakitől.

Védőszemüveg legyen rajtad. Nem baj ha csúnya lesz a fal mentén, inkább legyen egy fél centis gödör a falon, azt majd ki gletteled (neten keress rá) aztán azt megcsiszolod. És már csak festeni kell.

2016. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Blindzor válasza:

1. Foliat teritesz (konnyebb a mocskot feltakaritani igy)

2. Lebontod a Yitong falat (veso, kalapacs, feszitovas)

3. Takaritasz kozben :)

4. A faltalkozsnal nem hagysz a fal sikjabol kialo maradekokat vesd le.

5. Az esetleges mjedeseket repedeseket ki gletteled

6. Le csiszolod a falakt

7. Festesz


A gletteles folyamata a kovetkezo lineken:

[link]

2016. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!