Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagy felujitásba kezdtem egy...

Berger22 kérdése:

Nagy felujitásba kezdtem egy öreg svábházba, és mivel nincs gáz. Villanyfűtés nézegetem, de sok a pro és kontra. Melyik a legolcsobb bekerülési üzemeltetési megoldás? Padló infra? Inverteres klíma? Sima fali fűtőtest? Hőtárolos?

Figyelt kérdés

2017. jún. 13. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Olcsó villanyfűtésről még nem hallottam .
2017. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Inverteres klíma
2017. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

olcsó villany fűtés? jó vicc.

gyakorlatilag a legszarabb hatásfokú fűtési mód, és a legdrágább az elektromos árammal van.

inverteres klíma is 3,5kW körül van, nagyobb helységenként illik egyet betenni.

de az is csak addig ér valamit amíg megy, mivel semmi hőt nem tárol, csak a levegőt fűti.

inkább valami szilárd tüzelésű rendszerben gondolkodj, ha a gáz abszolút kizárt, mert villannyal fűteni kb olyan mintha az ablakon lapátolnád ki a pénzt...

2017. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is az inverteres klímás fűtésre szavazok, de alaposan nézz utána. Kezdésnek itt egy jó kis iromány a tapasztalatokról: [link]
2017. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kombinálnám az elektromos fűtést szilárd tüzeléssel (pl. nappaliban). Nézz utána a NOBO paneleknek.
2017. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 acelsziv ***** válasza:
0%

Carrierenergy.hu

Szívesen.

2017. jún. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A villanyfűtés valóban drága, ha az ember az áramot egy az egyben fűti el egy cekászon, vagy egy fűtőpanel ellenállásán.

De a mai modern inverteres hűtő-fűtő klímák már olyan hőszivattyúk, hogy több közülük tudja a COP=3 értéket, és emiatt az üzemeltetésükhöz hivatalosan is igényelhető kedvezményes H vagy GEO tarifa.

A COP=3 azt jelenti, hogy a klíma fűtési üzemmódban hőszivattyúzásra elhasznál 1 kWh elektromos áramot, és a beltéri egysége eközben 3 kWh hőenergiát tol a lakásba, a kültéri levegő hőtartalmának a rovására.

Ez azt jelenti, hogy hőszivattyúzással kb 3-szor annyi hőenergiát termelsz az áram segítségével, mint olajradiátorban, vagy fűtőpanelen, vagy rezsón.


Az elmúlt tél az utóbbi 20 év legkeményebb tele volt, és mivel a COP hőfokfüggő, -15 fokos külső hőmérsékleten már nem olyan gazdaságos hőszivattyúzni a levegőből. Az idei tél nekem is drága volt. De az előtte lévő 5 évben a globális klímaváltozás okozta enyhe teleken nagyon kedvezően fűtöttem hőszivattyúval. És H tarifával.


[Zárójelben jegyzem meg, hogy ha a házad nem könnyűszerkezetes, akkor nem kell félni, hogy a fűtésed nem hőtárolós. Mert a kívülről jól hőszigetelt falak, az épület maga a hőtároló tömeg! Ha nagyon áthűlt, akkor nyilván felfűteni is nehéz, de ha felfűtötted, szinten tartani nem nehéz, és hirtelen nem fog esni a hőfok, ha nincs fűtés, mert a falak tárolják a hőmennyiséget.]

2017. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!