Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kéménybélelés és a meglévő...

Kéménybélelés és a meglévő gázbojler használata vagy villanybojler beszerelése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek! Az ellenőrzést végző kéményseprők a kéményem állag romlását / 120 éves társasház / állapították meg és felszólítottak a kémény bélelésére, valamint levegő beáramlást segítő készülékek beszerelésére. A kéménybélelést a járat egyenetlensége ( ezt nem biztos. hogy jól írom ) miatt csak furan flex eljárással lehet elvégezni ami nem kevéssel drágább, mint az alumínium csöves bélelés, viszont sokkal korszerűbb (pl: a gyártó cég 25 év garanciát vállal). Jelenleg a kéménybe egy FÉG típusú, átfolyós, nyílt égéstermékű "B" kategóriás gáz vízmelegítő van bekötve, ami elég régi már, de rendszeresen karban van tartva és ugyan voltak már kisebb javításai, de még jól működik. A bélelést elvállaló kéményseprőtől úgy tudom, hogy amíg működőképesek a ilyen típusú bojlerek még használhatóak, de már csak zárt égéstermékű készülékekre cserélhetők. A furan flex bélelésű kéménybe lehetséges a bekötésük. Ez eddig rendben is van, csak iszonyúan nagy kiadás. A pénz most meg van rá, de ha a kéménybélelést választom nem marad semmi megtakarításom. Ugyanakkor a villanybojler beszerelése sem kis költség, bár lényegesen kevesebb a kéménybélelésnél. De nekem az sem közömbös, hogy később mennyi rezsit fogok fizetni. Soha nem volt még villanybojlerem, nem tudom mennyivel emelheti meg a villanyszámlámat. Jelenleg villanyra havi 4500 Ft-t fizetek. Gáznál bediktálós vagyok, de a tavalyi átlagom, kb. havi 6500 Ft-ra jött ki. Egyedül élek. Paraperes konvektorom van, a fűtés teszi ki a gázfogyasztásom zömét, ami a villanybojlerre való átállásnál is változatlan lenne. A konyhámban gáztűzhely van gázsütővel és jól záródó nyílászárók. Szóval az oda felszerelendő légbeeresztőket sem úsznám meg. Azok válaszát várom akik átlátják a helyzetet, tapasztalatuk van a villanybojlerek használatáról. Segítségeteket előre is köszönöm!

2017. jún. 7. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mivel költsége mindegyiknek van,én egy kisebb villanybojlert választanék .Ha már ehhez villanyt is kell szerelni,akkor lehetséges ezt éjszakai mérőre is kapcsolni .Ez az áram olcsóbb is .A víz fogyasztásban is sprólsz,mert a gáznál kicsit több folyik el,mire a megfelelő hőmérsékletüre beállítod .Aztán ezt a készüléket nem jönnek ellenőrizni sem .Ehhez kell keresni 1 ügyes villanyszerelőt,aki villamosság terén mindet elintéz.

1 vízvezeték szerelőt,aki felteszi a falra,és beköti a hálózatba .Nekem is volt ilyen vízmelgítőm,aztán van cirkóm is,és villanybojlerem .A fűrdés a villanybojlernél a legegyszerübb,kényelmesebb .

A leirtak alapján azt érzem,a kéményseprő jó kis mellékest remél .

2017. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azt ìrod társasház. Akkor ez most nem gyűjtőkèmèny? Társasházban a bèlelèst közös pènzből csinálják.
2017. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy nyerészkedni akar-e a kéményseprő, de ismerőseimnek is hasonló vagy nagyobb összegbe került a bélelés elavultabb módszerekkel. Nálam is próbálkozott egy másik kéményes alumínium csővel, de nem tudta letolni a járaton. Azt mondta vésni kéne és alpinista módszerrel lemenni a kéménybe, ehhez nincs felszerelése. Ő ajánlotta a másik embert. 14 méteres kémény, furan flex (eredetileg képlékeny, gőzzel felfújják, megkeményedik, kitölti a járatot ) bélelés, füstcső csere, légbeeresztő készülék beszerelése, Szakvéleményhez ügyintézés: 320 000Ft. A villanybojler beszerelésével kapcsolatban is próbáltam tájékozódni, bár szakembert még nem hívtam. Szomszédomnak, aki hasonló cipőben jár kb 200 000 forintjába kerül a villanybojler beszerelése, beüzemelése. Nekem mindkét kiadás megterhelő. Természetesen a kéménybélelés jobban, de ebben az esetben minden rezsi költségem változatlan maradna. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy váltás esetén, egy személynél mennyire emelkedhet meg a villanyszámlám, mennyit csökkenhet a gázszámlám? A villanyom jelenleg is éjjeli mérőre van kötve, vízórám nincs. Mint az eredeti kérdésemben már említettem, jelenleg havi 4500Ft áramot, havi 6500Ft gázt használok.A gázszámlán a legnagyobb tétel a fűtés. a vízmelegítő cseréje ezt nem érintené. Mivel egyedül élek nagyon kevés meleg vizet használok,ritkán főzök
2017. jún. 7. 23:04
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, régi /120 éves / társasház, nem panel, nincs gyűjtő kémény Minden lakásnak külön kéménye van, aminek a kibélelése a lakók felelőssége.
2017. jún. 7. 23:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Én tavaly újítottam fel a szegedi társasházi lakásunkat,ami más...gyűjtőkéményes.

Ma Magyarországon idióta törvényhozók alkotják a szabályokat,csak agyonszabályzottságról, pénzlehúzásról szól minden.

Én Ariston Velis villanybojlert raktam föl,nekem is V4 volt...nem akartam sz@rakodni a kéménnyel.

Járj utána,nagyon jó kis cucc. Ha egyedül vagy,elég bőven a 80 literes,ami 58~60k. ÉS! Az ősz óta 40 fokra van állítva,nem kell hozzá hideg víz szinte,....valamint a gáz~vízmelegítőt nem lehet rendesen beállítani,vagy forráz,vagy hideg...így "álom" tusolni.

Szerintem a Megathermnél volt a legjobb áron,ott vettem.

2017. jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Válaszolva a szegedi társas házi lakónak. Köszönöm a válaszod. Utána nézek ennek is.
2017. jún. 8. 12:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Az az Ariston valóban jó, mert több pozícióban is felszerelhető, és dupla tartályos, amitől nem hűl vissza úgy a vize(meleget engeded jön a hideg utána) mint a hagyományosnak. Ezt én is ajánlanám, ha mellette döntesz.
2017. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ha nem is tervezed a későbbiekben a központi fűtést, akkor teljesen felesleges a kéménnyel szarakodni.

digitális időkapcsoló meg egy villanybojler, és kész.

a mai modern bojlerek már sokkal jobban tartják a hőt, ha meg időkapcsolóra kötöd, hogy csak akkor csináljon meleg vizet amikor szükséged van rá, még olcsóbban kijössz.

2017. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Átgondoltam megint, valóban felesleges a kéménybélelésbe ekkora összeget beleölnöm. Villanybojlerem lesz, de inkább Hajdú nem Ariston. Az Aristonról sok szépet olvastam a neten, de azt is, hogy meghibásodása esetén gondot jelent az alkatrészek pótlása. Most már abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a villanybojler bekötésének mi a szabályos menete, mire figyeljek nagyon. Segítségeteket előre is köszönöm!
2017. jún. 9. 01:11
 10/13 A kérdező kommentje:
A digitális kapcsoló jó ötletnek tűnik. Köszönöm!
2017. jún. 9. 01:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!