Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehetne szépre megcsiná...

Hogyan lehetne szépre megcsinálni egy szoba glettelését?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom,hogy az egész szobát telibe kellene glettelni.Sok a kicsi repedés is.

Mindenki mond érdekes dolgokat.


Egyesek a jó minőségű glettanyagra és a jó széles spatulyára esküsznek, na meg persze utána a csiszolásra.


Mások viszont a finomglettet (előre kikevert, mint egy festék),lágy glettet ajánlják, amit hengerrel kell felvinni és utána ugyanúgy spatulyával lehúzni.Németországban, Skandináviában elterjedt módszer.


Hogyan lehet szépen csinálni,hogy egyenes legyen mindenütt és szép sima?



2017. jún. 1. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Tanulj meg glettelni, hasznalhatsz ezer féle anyagot, de ha nem tudsz akkor hiába. De a hengerrel való felhordást kívancsi lennék ki ajánlotta :-D
2017. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Én a jó szakemberre szavazok. :)
2017. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2017. jún. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Vegyél baumit finofill glettet, nekem laikusként az vált be. Mélyalapozó kell alá! És csiszolni is kell, anélkül nem úszod meg
2017. jún. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ennyi baromságot összehordani... Szobafestő Attilával ne példálózz, mert úgy szar minden amit csinál, hogy csak na...

Utolsónak meg csak annyit, jogy a finofill egy vastag glett, az önmagában nem elég. Ha igényli a fal, akkor első rétegben kíváló, de mindenképpen kell rá simítóglett. Mi a Rimano plus-t használjuk rá. Alapozni sem muszáj előtte, csak ha trágya az alapfelület, illetve a 2 réteg között csiszolni sem kell (max a hibáid) csak a vegső réteg után.

Ha annyira hipiszupi falakat akarsz, akkor tényleg fogadj fel szakembert, ahogy a 2. hozzászóló is javasolta.

Amúgy minél szélesebb vassal dolgozol, annál több göröngyöt tüntetsz el a falról.

De egy dolgot tarts szem előtt. Glettel sem lehet mindent kivenni a falakból. A kőműves dolga egyenest csinálni, a festőé simát.

Tompítani persze lehet glettekkel a hullámokon a falakon, de csak bizonyos mértékig.

2017. jún. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat elcsesztem. Finobello.
2017. jún. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Olyan egy-másfél év folyamatos gyakorlással.


Szóval keress szakembert és akkor szép lesz. Ez nem annyira az anyagoktól függ, mint inkább a szaktudástól.

2017. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a legnehezebb része a dolognak. Glettelés nem megy gyakorlat nélkül...

Én se tudok.

2017. jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy kétbalkezes, és kedved is van hozzá, akkor állj neki bátran. Én is ezt csináltam.

Nézz meg pár videót youtube-on, aztán hajrá. Rá fogsz érezni.

Az anyag bekeverésekor pontosan annyi vizet használj, amennyit az adatlap ír. És semmiképp ne keverj be 2 kilónál többet egyszerre, úgyis lassan fogsz haladni az elején :)

Próbálj meg minél nagyobb folyamatos mozdulatokkal simítani.

A glettvason mindig "frissítsd" az anyagot, ehhez kell egy második vas, vagy spakli, de a videókon ezt látni fogod.

A mélyalapozás szerintem fontos, különben felszed kis morzsákat darabokat a glettvas, és húzza majd a csíkot.

Biztos ezzel is lehet bírni ha ez a munkád, de csak felesleges önszopatás.

Amire nagyon figyel, ha véletlenül bordázódik simításkor (ennek van egy jellegzetes hangja is majd megtudod) azt semmiképp ne hagy úgy, húzd át mégegyszer mert azt nem fogod tudni szépre csiszolni.

Szerintem sokkal jobb érzés utána úgy ülni a szobában, hogy "na ezt én csináltam" :)

Nekem az első szobánál még nem lett tökéletes, de a későbbieknél már igen.

2017. jún. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A ház új építésű,nem görbék a falak, csupán a felületük nem olyan szép.Malteres vakolat lett befestve diszperzióssal.


Kérdezte valaki a híg glettet, mutatok róla videót:

https://www.youtube.com/watch?v=PsNQmsb4mFY


Több márkának is van ehhez hasonló terméke.

A lényege, hogy van előre kikevert glett és hengerrel kell felvinni, majd lehúzni simára.Nem tűnik bonyolultnak.

2017. jún. 2. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!