Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ez baráti ár egy ilyen klímáér...

Ez baráti ár egy ilyen klímáért vagy az ismerősöm át akar verni?

Figyelt kérdés
Épp lakásfelújításban vagyunk és szeretnénk klímát beszereltetni. 3 darabra lenne szükségünk, egy a nappaliba, 2 a hálószobákba. Egy ismerősünk ezzel foglalkozik és felajánlotta, hogy baráti áron megcsinálja nekünk, csak mi nem vagyunk tisztában vele, hogy ez az ár tényleg annak számít-e? 3 darab Daikin 3,5 kw-os inverteres klímákat szerelne be darabját 200 ezer forintért. Ez jó ár?
2017. máj. 29. 13:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Kérni ajánlatot egy cégtől eszedbe sem jut? Egyből lenne összehasonlítási alap. Ez az ár mindennel együtt van? A klíma is benne van meg az összes anyag ami kell?
2017. máj. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, ebben már minden benne van. Ma adta ezt az ajánlatot, ezért még nem jutottam odáig, hogy máshonnan árajánlatot kérjek.
2017. máj. 29. 13:39
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

3,5kw Daikin inverteres klímából van 137k és van 300k is, szóval ezen nem ártana picit pontosítani. Az igazi különbség nem a kültéri egységben , hanem a beltéri egységek között van, milyen extra szolgáltatásokkal bírnak, mennyire csöndesek, mennyire huzatmentesen működnek és sorolhatnám.A beszerelés-beüzemelés költsége azonos telepítési hely esetén 3db klímánál kb 80-90k szokott lenni és ehhez jöhet még némi többlet költség a csővezetékhossz és az elektromos rendszer kiépítése miatt(ha szükséges).

A helyedben mindenképpen kérnék ajánlatot másik cégtől is, de így alsó hangon egyáltalán nem baráti árat mondott.

A daikin jó minőség klímákat gyárt, ajánlott kategória, bátran megveheted.

2017. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
Kb.200 ezerrel kell számolni klímánként,persze jó lenne tudni a Klíma típusát is.Nem ver át ,de nem is baráti ár.
2017. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

#3-as teljesen jól összefoglalta. Ennyiért szerintem sem "baráti" az ár, hanem inkább piaci. (bár a pontos típust még nem tudjuk).

Nekem is Daikint szereltek tavaly (3,5kW-os), 200e volt számlásan, ismeretség nélkül, szereléssel együtt.

2017. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 kovpet ***** válasza:

Kérdés, hogy mit jelent a baráti ár. Mert ugye bukni nem akar rajta, meg gondolom, ingyen dolgozni sem.

Lehet, úgy számolt, hogy megnézte, hogy alapból mennyi lenne és levont belőle mondjuk 10-15 ezret mint baráti kedvezmény. Azt nem igen lehet észrevenni, de azért kedves, hogy adott neked kedvezményt. Meg aztán ki tudja, hogy mennyire jó barát az az ismerős :)

2017. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Inkább ismerős, mint barát. Azért vagyok szkeptikus, mert nemrég egy másik ismerős akart segíteni egy ügyben, baráti árban, erre kiderült, hogy egy idegen 150 ezer helyett 130-ért megcsinálta ugyanazt a dolgot. Szóval már nem igazán hiszek a baráti árakban.
2017. máj. 29. 16:43
 8/22 kovpet ***** válasza:

Egen, erre utaltam volna én is az utolsó résszel. Lehet, hogy pluszt összeget ad hozzá, mert hát ha ő a te barátod, akkor te is az övé és úgy gondolja, hogy így te segíted őt barátilag :)

Vagy, tapasztalta, hogy így örök garanciát kell vállalnia a munkára, tekintettel a köztetek lévő jó kapcsolatra :)


Nem hiába mondják, hogy a barátságot nem jó keverni az üzlettel.

2017. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem így működik.

Egy klímának van egy nagykereskedelmi ára, ami a legolcsóbb 3,5kw Daikin esetében 100k+áfa körül van. Szóval először ezen is keres a haver. Majd kiviszi a helyszínre és ha jó felszerelése van akkor 2 ember kb 2 óra alatt simán beépít egy Split klímát 40-50k díjból ,amiből a csővezés(2db) 3500-4000ft/m, az elektromos vezeték meg 150-200ft/m, a hűtőközeg 3000-4000ft, Szóval a felhasznált anyag kb 20000ft és többi munkaköltség, kiszállás és a többi.

Ha nagyon baráti akarna lenni, akkor a készülék beszerzési árát kérné el és a szerelési anyagok költségét, a a munkadíjat meg később lebarteleznétek. Szóval egy alap inverteres DAIKIN klímára 450-500k lenne a baráti ár, a különbség a csövezési hosszal, és a töltet mennyiségével magyarázható.

Anno amikor nekem a hőszivattyúmat 100k akarták üzembe helyezni elküldtem a rákba őket, aztán egy kis alku után nyomban 50k lett számla nélkül, de igazából még azt is sokalltam. Esetemben 2m csövet használt el és az elektromos kábelt én adtam,mert volt 3m 5*4 maradékom, nem voltak nálam többet 1,5 óránál. Azért az jellemző voilt, hogy annyira értett a készülékhez, hogy nem tudta rendesen felprogramozni.

2017. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baráti az ár. Egyébként legjobb magad körülnézni milyen akciós klímák vannak. A klímások meg más szakmabeliek állt. leteszik a voksukat egy márka mellett és mindenáron azt akarják beszerelni. Velem is így volt mindenáron csak az álltala hozott klímát akarta beszerelni. 180 ezer lett volna. Mikor nemet mondtaü akkor mondta hogy na jó bármit beszerel amit én választok. Vettem egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező klímát ugyan olyan jó márkájút. Csak ötvenezerrel olcsóbb volt. Még a szerelő is elismerte hogy ugyanolyan jó mint amit ő ajánlott. Így spóroltam 50 ezret.
2017. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!