Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelprogramra ilyen esetben...

Panelprogramra ilyen esetben mit mondanátok?

Figyelt kérdés

Most kezd el a ház szervezkedni, hogy mégis akarnak szigetelést. Úgy láttam, hogy régebben jobb volt, mert csak a harmadát kellett a lakóknak fizetni, a többit pályázatból meg az önkormányzattól állták, most meg max. az 50%-át lehet megkapni, a maradék 50%-ot a lakóknak kell állni. A házunknak semmi megtakarítása, sőt nem rég vettek fel hitelt más dolgora is, amitől folyton emelik a közöst.


Ahogy a lakógyűlésen eldöntötték, pont addigra kérik majd be az ajánlatokat és kell majd dönteni arról, hogy mi legyen, mire mi majd piacra akarjuk dobni a lakást. Azóta is ezen gondolkodok, hogy szerintem én így leszavazom majd. Így nekem végképp nem éri meg rákölteni, mikor úgyis épp el akarom adni, nem? Az eladó lakásoknál néztem, alig-alig érnek többet a szigeteltek ezen a településen, annál biztos többet kéne befizetni. Szerintetek szemétség? Itt laktunk 10 évet, amikor jobbak a feltételek, akkor nem akarták, meg olyanok szavaták le, akik szerint most meg kéne... Alapból nem lett volna bajom vele, de így, hogy én úgy is lelépek kicsit úgy vagyok vele, hogy leszarom, ha az én szavazatom miatt nem lesz nekik szigetelésük.


2017. máj. 28. 12:34
 1/8 anonim válasza:
7%

Ez a szigeteles egy nagy badarsag velemenyem szerint. Csak a penzt huzzak le az emberektol. Itt van hogy miert:


- A tel 3 honapig tart, ami azt jelenti hogy 9 honapig tok feleslegesen van leszigetelve a lakas


- Nem kell hozza kepzett komuves hogy levakolja, ugyanis a hungarocall az sima mint az asztal, egyszeru dolga van levakolnia 3mm vastagsagban, barmelyik szakmunkas megcsinalja. Meg azt se kell neznia hogy egyenesen van-e (mert egyenes lesz). Ha nem lenne alatta hungarocell akkor a mesternek szepen korultekintoen kene csinalnia. Ezert kapok agyfraszt amikor azt mondjak hogy a szigetelessel DRAGABB lesz, holott konnyebb dolga van a komuvusnek ezert olcsobbnak kene lennie.


Nem ertek hozza egyebkent egyaltalan, csak nekem jozan paraszti ezzel ez jon le belole. Nalunk is akartak szigeteltetni felvenni fundamenta hitelt pfff elkuldtuk oket.

2017. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy a szigetelés jó dolog, mert nem csak a hideg, hanem a meleg ellen is véd.

De most nem is ez a kérdés, hanem az, hogy hogyan is szavazzál?

Ne szavazz sehogy, hanem TARTÓZKODJ a szavazástól azzal az indokkal, hogy áruljátok a lakást és lehet, hogy egy hét múlva költöztök, ha szerencsétek van.

A tartózkodással nem befolyásolod se pro, se kontra a tovább ott lakók szavazatának a végeredményét.

2017. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Pont hogy igennel kell szavaznotok, mert szigetelés és a vakolás a másik nagy előnye hogy megnő a lakás értéke is.

1-2 millióval többért tudjátok eladni, a megemelt közös költség meg ugye titeket már nem érint.

Másrészt idén már nincs állami pályázat. Csak az önkormányzat fizet bele, a többit a lakók állják.

2017. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tényleg a tartózkodás eszembe sem jutott. Utolsó ezt gondoltam én is, de megnézegettem az ingatlanhirdetéseket és nem adják őket drágábban, vagy nagyon max. ilyen 500 ezerrel. :/
2017. máj. 28. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor lesz +500 ezer forintod. Viszont a megemelt közösköltséget már nem kell fizetned!
2017. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A panelprogram úgy gazdaságos,ha a radiátorok is mérés alapúak.Az hogy ez mennyire pontos ,vagy korrekt,.. egy részlet kérdés, de bizonyíthatóan!! csökken kőkeményen((-70%) a ház fűtési hőfelhasználása ha a lakók takarékoskodni akarnak..mert mérve van a fűtés. Szóval a lényeg hogy ez hosszútávon nyereséget hoz.
2017. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Ki kell várni, hogy mennyi lesz, de én még a harmados önerőnél se hallottam olyat, hogy 800 ezernél kevesebb lett volna, ezelőtt pár évvel. A részletek fizetése meg általában nem átadható, legalábbis nem annyi, hogy emelt közös költség van és akkor annyit fizet a következő lakó és csá. Fenét, te szerződsz, hitelt veszel fel, adóstárs vagy stb. szóval eladásnál macerás, nagyon körültekintően kell eljárni, hogy ne legyen bajod belőle bármikor később. De van, mikor az is benne van a szerződésben, hogy ha eladnád, akkor egyösszegben be kell fizetni. Na de, ahogy írod, van ahol nem adnak érte annyival többet.


Mi is ilyen helyzetben vagyunk, én, nem érdekel leszavaztam. Nekem erre nincs pénzem, nálunk se fizetik meg eladásnál. Telket vettünk, gyerekünk lesz, engem nem érdekel, hogy miattam (is) elúszott az ő szigetelésük, hülye lettem volna ilyen összeget magamra vállalni, meg százezreket bukni, mikor elköltözök.

2017. máj. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit kell ezen lepontozni, szerintem itt van, aki még nem is látott ilyet közelről. Nálunk is kijött, hogy 1.2 millió lenne a mi lakásunkra jutó összeg. Megnéztem az eladó lakásokat, ahol a szigetelésen kívül minden más paraméter azonos, semelyiket se adták ennyivel drágábban, max. néhány száz ezerrel. Költözés előtt ki az a bolond, aki bevállalja, hogy elkölt a lakásra 600-800 ezer forintot, amit soha senki se fog neki visszafizetni? Lehet magyarázni, hogy hosszú távon megéri meg stb. Ez az, hosszú távon. Nagyon hosszú távon. De egy olyannak, aki már addigra nem ott lakik, mire befejezik a munkát, színtiszta ostobaság erre pénzt adni. Biztos van olyan, ahol annyival meg még többel is többet ér úgy a lakás, de van ahol meg egyáltalán nem! Ezt is kell nézni ilyen helyzetben, nem csak azt, hogy a szigetelés jó. Na igen, de kinek?
2017. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!