Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tudnék tenni? "Parasztház"...

Mit tudnék tenni? "Parasztház" mennyezet felújítás.

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Régi tornácos parasztház mennyezet felújítására ötletek?

Nő vagyok (bár vakoltam,tapétáztam,biciklit szereltem és amit kellett) minimális költséggel kell kalkulálnom.

Gipszkarton? De egyedül? Vagy valami anyaggal a réseket "betömni" csiszolni és lakkozni vagy festeni? Szívesen fogadok bárminemű tanácsot, ötletet.

Köszönöm


2017. máj. 15. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Osb lappal màr làttam felújitva egész jól néz ki. A gipszkarton szerintem nem lenbe jo. Lehet még álmennyezet de az dràga. Esetleg hungarocell lapokkal takard azok szigetelnek is és azokat lefestheted
2017. máj. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi ez jó ötlet. Felkutatom a neten.
2017. máj. 16. 00:23
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]

Szóval ezzel kellene valamit kezdenem

2017. máj. 16. 00:25
 4/9 A kérdező kommentje:
2017. máj. 16. 00:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez gyönyörű fa mennyezet, eszedbe ne jusson hungarocellel vagy akármivel eltakarni!


[link]


Ezzel tudod tömíteni a réseket, utána csiszolás és festés/lakkozás. Rohadt nagy meló, de megéri.


[link]

2017. máj. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bár az enyém lett volna ilyen állapotban. Sajnos nekem ramaty volt. Megvettem a legolcsóbb lambériát . Lelakkoztam majd felszögeltem a gerendákra telibe az egészet. Nagyon jó lett
2017. máj. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez szèp! Rèseket kitömni csiszolni lakkozni. Ès nagyon szèp lesz. Munka lesz vele de anyagba olcsó lesz
2017. máj. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én sem szívesen takarnám el, csak ha elkerülhetetlen. De szerencsére van megoldás úgy látom.

Kérhetek tippet-ötletet, hogy milyen festéket és lakkot ajánlotok?

2017. máj. 16. 20:54
 9/9 pptomi ***** válasza:

Ízlés kérdése, én nem festeném, hanem lakkoznám. Lecsiszolni nem semmi meló, de a végeredmény megéri. Színtelen magasfényű lakkal csinálnám, van belőle vízbázisú, vagy esetleg parkettalakkal. Inkább vízbázisú(bútor)lakkal.

Ha mégsem csiszolnád, ami hatalmas meló, akkor jó minőségű lambériát javasolnék. Egyszerű, gyors, ha kapoccsal csinálod, akkor szögnyomok nélkül mutatós. A gerendákhoz vennék sarok takaró léceket.

2017. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!