Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőtér beépítés! Lehet e...

Palinkasg kérdése:

Tetőtér beépítés! Lehet e monolit födém? Adott egy 120nm-es kőház 80cm-es főfalakkal és 80cm mély kőalappal az a kérdés hogy el e bírja a monolit födémet?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 16. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az mit takar hogy kőalap? AZ alapnak vasbetonnak kell lenni.
2017. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy 100 éve épűlt parasztház és csináltam feltárást és kőböl van rakva az alap is!
2017. ápr. 17. 05:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éve épült tetőtér. A kb. 100 éves épület régi része még döngölt (vert) föld, tégla, kőalappal. Az általam hozzáépített tégla, szigeteléssel és vasbeton alappal. Nálam is monolit födém és manzárd tető került fel. Kijött a statikus az építész mérnökkel, mértek, vizsgálódtak fényképeztek. Mindent átnéztek a fal, alap, tetőszerkezetet is. Azután megállapították, milyen vastag legyen a födém és miből épüljön a tűzfal, a falak stb. A falak és az alap könnyítése miatt a tűzfal ytongból, a tetőtér válaszfalai gipszkartonból készült. Az elkészülése után az első 2 évben a falon itt ott repedés lett, de csak amiatt, ahogy igazodott az alap az új súlyhoz. Statikus mondta. Azóta semmi repedés, nagyon szép lett. Tökéletesen elégedett vagyok. Az alap mellé itt-ott leásatott a vizsgálatokkor a statikus, hogy kell-e neki erősítés, de azt mondta, régi, de jól beállt alap.
2017. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még olyan kérdés ,hány cm vastag beton lett ráöntve és milyen vasalás ment a betonba? Sima vasháló vagy vasalási rajz alapján lett kötözve az egész?

2017. ápr. 18. 05:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát a kőműves brigád csinálta a vasalást és én nem mindig voltam ott, mert közben intéztem az anyagbeszerzést, meg az ácsokat, stb.

A fafödémes régi résznél valami ilyesmi volt [link]

Amit én építettem hozzá, az betongerendás és közte beton béléstest volt. Ide csak vasháló volt, illetve az egész ház szélein betonkoszorú volt erős vasalással.

A fafödémnél leszedtük a salak és agyagos földet, ami szigetelésnek volt régen feltéve. Deszkáig le lett szedve , arra erős fólia lett téve, hogy a beton a deszka rései között ne csorogjon le a vakolt plafonra. Alulról meg lett dúcolva a plafon a betonozás előtt. A betongerendásnál nem, mert az erős volt. A fafödémnél kb. 20 cm. vastag a betongerendásnál 5-10 cm körüli volt a monolit vastagsága. Így jött ki szintbe. Mielőtt betonoztak volna, a víz, szennyvíz csövek és villanykábelek a födémen át lettek vezetve és rögzítve.

Monolitfödémre még ment a fűtéscsövek, illetve nikecell szigetelés és a kb. 5 cm. vastag aljzatbetonozás. Azt már mi csináltuk. Egyébként néztem a papírokat már 6 éve elkészült nem 5 éve.

2017. ápr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyi, hogy az előírás szerint a monolitfödémet mixer betonnal csináltuk, mert a mérnök szerint így garantált, hogy egyforma erősségű a beton. Az aljzatbetont mi csináltuk betonkeverővel. De jobb is volt a mixer, mert árban nem sok különbség volt és sokkal gyorsabb is.
2017. ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót sokat segitett!

Minden jót.

Üdv Gábor

2017. ápr. 19. 05:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!