Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mika kazan kerdesek?

Vicuska87 kérdése:

Mika kazan kerdesek?

Figyelt kérdés

1 honapja lett beszerelve a Mika 6E kazanom a kamraba (1.2x1.2m hely) a szerelo minket szellozot purhabbal kifujta, az ajto ravan csukva igy a kazan hermetikusan levan zarva. A kazan mukodese kozben a kamraban van egy alap 15-20 ppm szenmonoxid, annyit mutat a mero. Tegnap ejjel beriasztott 70 ppm volt.

Kerdeznem hogy ez egy zatrt egesteru? kazannal normalis?



2016. dec. 1. 05:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a kazán parapetes (zárt égésterű), így nem lehet szénmonoxid. Van esetleg a kamrában nyitott ablak a parapet kivezető felett? Milyen monoxid mérőd/riasztód van? Mit mutat a monoxid mérőd a lakás más részében?

A purhab nem tudom mennyire légtömör, de még az képzelhető el, hogy a parapetnél kifújta és ott szivárog vissza. Jó volna a purhabos részeket elglettelni, hogy biztosan ne legyen levegő átáramlás.

2016. dec. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nincsen a kamrában semmi nyitott rész, a kazán hermetikusan bevan zárva a kamrába.

Honeywell XC100D érzékelőm van.

A monoxid mérő a lakás összes többi részében nullát mutat.

Hát én inkább most szeretném megnyitni a szellőzőt, hogy a szénmonoxid kitudjon szellőzni...

2016. dec. 1. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Hìvd vissza a gázost!
2016. dec. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is Mika van...

Véleményem szerint a parapet kiépítésénél a szerelő hibázott!

Nálam is ez volt,mikor a beüzemelő meglátta,teljesen újra csinálta az egészet. Mondjuk,nálam nem a szén-monoxid miatt,hanem mert ez a kazán nem a mérnöki tervezés csúcsa,és kis túlzással a láng egy egér fingásától(és ezer mástól is)elalszik...

Tehát visszaszedte az egészet,és az égéstermék elvezető csöveket a készülékre,és egymásba valami spec.hőálló sziló szerűséggel behúzta,és légtömörre csinálva rakta vissza.

2016. dec. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akartam ajánlani egy jó fórumot,...de látom ott(is)vagy oroshazicsaj!
2016. dec. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3-as... a láng nekem is elaludt mindentől, most működik.


de szerelő még nem ért rá hogy kijöjjön.... milyen jók az ilyen szerelők...

2016. dec. 2. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!