Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szakbarbárság? Szabad ilyet...

Szakbarbárság? Szabad ilyet csinálni? (Burkolás)

Figyelt kérdés
Panel lakást újítunk fel a nullából. A burkoló azzal az ötlettel állt elő, hogy a fürdőben és a konyhában ne verjük le a régi csempét, mert az olyan macerás, hanem ő majd egy vékony gipszkarton réteget rátesz és azt még lecsempézi. Kérdeztem, hogy nem fog e alatta esetleg bepenészedni, pára ilyesmi... azt mondta, hogy kizárt, nála is így van és higyjem el ez milyen jó. Nem tudom... ez elég furán hangzik.. ti mit gondoltok?
2017. márc. 27. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem hallottam,hogy g.karton elé.

A régi csempére(ha stabil)tapadóhíd segítségével rá lehet tenni az újat.

2017. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban van olyan gipszkarton ami birja a vizet.Már füdőszoba falakat is csinálnak belőle .Ez a gipszkarton zöld színü .Aztán olyan is van,hogy rágasztanak a másikra.Előtte lekenik mély alapozóval .
2017. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még ilyet. Járólapra nálam is raktak le tapadóhíddal járólapot, de azért mert amúgy is a küszöb magas volt és így éppen jól jött ki.

Az emeleten nálam a fürdőszoba fala gipszkartonból van, de arra kentünk vízszigetelést és arra ment a csempe. Én simán leszedném a régi csempét nem nagy meló. Általában én szoktam leszedni, a burkoló meg felrakja az újat.

2017. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az még hagyján hogy nem akarja a régit leverni dehogy minek oda gipszkarton az rejtéj? Mikor egyik csempét a másikra lehet ragasztani.
2017. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyanítom azért szeretne gipszkartont, mert azzal kiegyenlíthető a jelenlegi csempemagasság és az afölötti rész síkbéli eltérése. (Amennyiben nem mennyezetig van jelenleg csempézve.) Egyéb okot nem látok rá, hogy miért kellene gipszkarton. Megfelelő alapozás után lehetséges a burkolás a jelenlegi csempére, ha az megfelelően tapad a falhoz.

Ezt leszámítva alkalmazható a fürdőszobában a gipszkarton, csak arra kell figyelni, hogy impregnált legyen. Penészesedni alatta nem fog. Kád csere esetén célszerű arra figyelni, hogy így további 2,5 cm-rel minimum csökken a falak szélessége. Ez egy panel lakásban fontos szokott lenni.

Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2017. márc. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!