Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton vagy sima vakolat?...

Gipszkarton vagy sima vakolat? Először fal, majd aljzat, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni hozzá értő fórumozóktol....


Adott egy kockaház, ami alapterületre 95nm..

Új helyeken új nyílászárók, új ajtók új aljzat, és állmennyezet is újra lesz csinálva..

Az lenne a kérdésem, hogy meglévő falra, valahol rajta a vakolat, valahol, ahol gyenge minőségű volt, ott le lett verve, szóval ezekre a falakra gondoltunk gipszkartont felragasztani vakolás helyett. Valakinek tapasztalata?

A másik kérdésem az az lenne, hogy mikor a váz, ablakok, beltéri ajtó nyílások, válaszfalak, főfalkiválltások elkészültek, utána villanyszerelési munka, és ezután mi a sorrend, mit célszerű csinálni? Arra gondolok, hogy ha először a falakat csinálom meg kartonnal, és utána az aljzatot szigetelem, hálózom, aztán betonozom, akkor azt mm pontossan nem lehet kiszámolni hogy a gipszkartont addig engedjem le mindenhol, hogy majd a betonozás végén mindenhol épp hogy legyen egy kis hézag a karton és az aljzatbeton közt..

Ha a gipszkartont leengedem a meglévő padló szintre, és utána a padlót lefedem 5cm lépésálló hungarocellel, majd fóliával, amit felhajtok a kartonra, ezek után betonozunk a végleges szintig abbol nem lesz probléma? A karton a betonnal nem érintkezne..

Ez ebben a formában járható út? Így akkor nem szívná meg magát a karton nedvességgel?

Azért nem csinálhatom először az aljzatot, mert a fűtés abba fog menni, és ha megcsináltatom a fűtést, akkor a radiátorokat fel kellene szerelni a falra, ami ugye még nyers ebben az esetben, így miután a fűtés, aljzat kész lenne, utána lehetne leszedni a radiátorokat, és kezdeni a falak szárazvakolását.. Remélem ki tudjátok bogózni hogy mire gondolok, kíváncsi lennék a véleményetekre..



2017. jan. 10. 20:54
 1/7 A kérdező kommentje:

És mégegy fontos dolog..

Van egy falszakasz, ahol a falon legallul kb 7-8cm magassan, kb 2méter hosszan salétromos volt a fal... ez a helyiség egy előszoba lesz, hagyam ki inkább ott a kartonozát, és azt inkább vakoltassam le, vagy mehet arra is a karton?

Maga a fal nem vizes.

2017. jan. 10. 21:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy a lényeget megragadjam, nem kell felrakva a radiátorokat azért, mert a fűtéscsövek le vannak rakva az aljzatba. Nálunk hónapokig megvoltak a csövek az aljzatban radiátor nélkül, és semmi bajuk nem volt/lett.
2017. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott miért kartonozás után akarsz villanyt szerelni? Szét akarod barmolni?
2017. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az új áthidalók, ablakok, válaszfalak stb kialakítása után villanyszerelés, még jóval a kartonozás előtt..
2017. jan. 11. 05:02
 5/7 imager válasza:

Inkább vakolj. A gipszkarton ragasztásnál kialakulhatnak ragasztás nélküli elzárt felületek, abban konvektív légáram és már indul is a páralecsapódás és az állagromlás.

Egyébként pedig gazdaságos lenne felfogadni egy műszaki ellenőrt, aki a kivitelezés során a TE érdekeidet képviseli. Bőven visszahozza az árát!

2017. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ó jajj...Szóval....

1. Amikor kiépítik a fűtésrendszer csövezését, nem szokták a radiatorokat feltenni....az majd a legeslegvégén a szerelvenyezéskor történik.

2. Ha salétromos a fal, akkor az arra utal, hogy a fal szigetelése valahol nem okés...amikor az alapot kiszeditek az aljzat hőszigeteléséhez, akkor le kell annyira menni, hogy az oldalfalakba megtaláljátok a szigeteléscsíkot...ha az nincs meg, első körben a falak szigetelesét kell megoldani szakemberrel (pl. injektálásos modszer)...utána szerelőbeton kerül az aljzatra, majd vízszigeteles, hőszietelés fűtéscsövek, vasalt beton.

3. A falak vakolása az aljzat elkészülte után következik. Én speciel nem bírom a szárazvakolatot, nekem kókler, összecsapott hatást kelt....arról nem is szólva, amit előttem már leírtak, hogy könnyen lehet páralecsapódás. Gipszkartont egyedül amennyezetre szoktam alkalmazni, ahol a különböző betonfödémelemek illesztésekor maskülönben rendre megjelennének hajszálrepedések.

4. Csatlakozom az előttem szólóhoz, aki a műszaki ellenőrt javasolta. Jobban jársz, ha keresel egy megbízhatót és átbeszéled vele a dolgokat, azt is, amit házibarkácsban akarsz megcsinálni.

5. A főfal-kiváltást mindenképpen beszéljétek meg műszaki ellenőrrel/építésszel/statikussal, mert az nem egyszerű...mekkora tartópillérre lesz szükség, monolit áthidaló készül (mekkora, milyen vasalattal), vagy mondjuk 2db I vasgerendát tesztek egymás mellé, stb...

2017. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Statikus mérnök közreműködésével készül majd a házfelújítás...

Természetessen az ő véleménye mérvedó lesz, pusztán csak egy kérdés volt tőletek, hogy ti mit gondoltok a folyamatokrol....

2017. jan. 11. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!