Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan kell + 2 konektort...

Hogyan kell + 2 konektort csinálni?

Figyelt kérdés
Szobát újítok ès csak egy konektor van a szobában ès hogy jó legyen mèg kène legalább 2. Hogyan csatlakoztatok rá villanyvezetèket? Règi villanyvezetèkre újat meg úgy általában is. Csináltunk már ilyet a fürdőben de azt ismerős ès úgy vèlnèm ezt èn is megtudnám pár szakszerű tanáccsal oldani. Köszönöm

#Villanyszerelès
2017. márc. 26. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Igen, úgy véled, én meg sikítófrászt kapok, hogy ilyen alap dolgokat se tudsz, szóval te áramhoz ne nyúlj mert csak baleset lesz a vége. Vegyél egy elosztót, 500Ft körül vannak.
2017. márc. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Trafó1 ***** válasza:
21%
Vagy keresel egy elágazó/kötő dobozt (fej feletti magasságban) vagy felsorolod a régivel, felsorolni annyit tesz hogy elindulsz a régi konnektortól három szállal a következő dugajlig és onnan tovább vagy lecsövezed vagy falkábellal, ha van elágazó doboz akkor onnan csövezed vagy falkábelezed a dugaljakig a lényeg , hogy megtaláld és ne keverd össze a három szálat, fekete zöldsárga kék.
2017. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kaphatsz sikítófrászt nyugodtan. Neked is van olyan amit nem tudsz. 27 èves lány vagyok ès egyedül újítok fel a beton, vakolás stb kezdve mindent... Nyílván ezt is most tanulom. Köszönöm 2. Válaszoló így eggyèrtelmű.
2017. márc. 26. 08:30
 4/11 Trafó1 ***** válasza:
0%

Vagány "kis" csaj vagy ha egyedül újítasz fel egy panelt :-D


Panelban Sza. villanyt szerelni.

Legjobb ha a parketta takaró lécében kábelezel egyik dugaljtól a másikig, falon kívüli szerelvényeket használj és 3x 1,5 MBCU kábelt.

2017. márc. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Trafó1 ***** válasza:
0%
Lehet, hogy nem panel, csak a betonvakolás miatt gondoltam.
2017. márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy amit tud, azt csináljon meg az ember maga. De a villanyszerelés nem ilyen. Ha gebaszt csinálsz, akkor ember életek kerülnek veszélybe és nagy vagyoni kárt okozhatsz. Akkor majd nem leszel ilyen vagány. A villanyszerelés nem vakolás, festés vagy betonozás, ami maximum csúnya lesz, vagy huppog. Itt egy pillanat elég a bajhoz. És ha ennyire nem értesz hozzá, akkor előbb vagy utóbb baj lesz. Jobb esetben csak te halsz meg, rosszabb esetben felgyújtod a lakásodat meg a szomszédét is...
2017. márc. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Fentebb már írták vagy dobozról vagy a meglévő konnektorról elviszed az áramot. H szerencséd van három külömbözö színű vezeték van az egyik a földelés ez a zöld sárga a másik kettő pedig a nulla és a fázis. Ha már be vezetékeztél falon belül v. kívül ahogy tetszik lekapcsolod az autómatát és összekötöd a vezetékeket színt a színhez. Lehet sikító frászt kapni de én se fizetek ki vagyonokat olyanért amit magam is megcsinálok pláne ha nem annyira bonyolult.
2017. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%

Ha megtanulsz pár igen fontos alap dolgot, akkor a konnektor szerelés gyerekjáték. Persze attól még óvatosan, a szabályokat betartva kell hozzáfogni a szereléséhez, mert életveszélyes.

Valószínű akik ide írnak, azok villanyszerelők és nem tetszik nekik, ha valaki képes egymaga cserélni egy konnektort és nem a villanyszerelőt hívja, hogy mindezt 10 ezer forintért megcsinálja neki.

2017. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

6-os vagyok.

Nem villanyszerelő vagyok, hanem egy alsó szomszéd, akit a vagány, magát vízvezetékszerelőnek gondoló felső szomszéd egy szép napos délutánon eláztatott... Nem tudom, hogy mi lett volna, ha villanyt szerel...

2017. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12%
Egyszer nekem két hektó áram folyt el egy rosszul bekötött konektorból. Tönkre ment a parketta.
2017. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!