Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Parkettát csiszoltatok már...

Parkettát csiszoltatok már fel a kis kézi rezgőcsiszolóval? Meg lehet azzal csinalni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha ráérsz egész héten, akkor biztosan... Én inkább bérelnék rendes gépet.

Mondjuk azt sem most, hanem majd amikor lehet rendesen szellőztetni, mert gondolom csiszolás után lakkozás fog következni. Azt meg a fene se csinálná amikor ilyen hideg van és nem lehet nyitva tartani az ablakot a ház teljes kihűtése nélkül.

2017. jan. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem érdemes már magad csináld, egészen emberi áron csinálja a parkettás.

Felcsiszolja, újralakkozza3 rétegben, fél napos munka egy 20 nm-es szoba, kb. 40-50 000 Ft.

A csiszológép már nem porol, mert porszívós, a lakk pedig 1 órán belül szárad.

2017. jan. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem lesz lakkozva. Vmi olajjal szeretnem beereszteni.

Mondjuk csiszolas utan lefestem lenolajkencevel!

2017. jan. 29. 10:22
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha előtte lakkozva volt már.... inkább konzultálj parkettással. Mert elcseszheted. Vastagon kell felcsiszolni,aztán finommal; rezgő csiszolóval sosem vègzel. Sokat kell csiszolni, azt meg óvatosan kell, mert az átforrósodott fa másnapra ki is gyulladhat. Ès ki is kell közben glettelni a közöket, mert ha megmaradnak ott felöhet a parketta a terhelèstől. Inkább bìzd parkettásra. Ja olaj után viaszolni kell, azt meg polìrozni.
2017. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Mondjuk csiszolas utan lefestem lenolajkencevel!"


tuti siker...

2017. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Rezgőcsiszolóval ne is próbálkozz, egyes régebbi lakkokat még profi parkettacsiszoló géppel is nehéz lecsiszolni.

Ha úgy érzed meg tudnád csináli, akkor bérelj ki egy gépet,

ha nem, akkor hívj egy parkettást.

2017. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6: Igen, de mennyit fog spórolni evvel, ha a bérleti díjat, anyagköltséget, a gép szállítási költségét állja, és még benne is van a pakliban, hogy elrontja, mert még nem csinálta és nem ért hozzá?

Minden bizonnyal többe fog kerülni, és főleg több időbe, mintha hívna egy parkettást.:)

2017. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Most nincs ilyenre penzem fiuk. Azert gondoltam h veszek egy 10 ezerert egy kezi rezgocsiszolot es szep aprankent lecsiszolom a tetejerol az elsotetult reteget. Oreg parketta, mar nincsen rajta lakk.

A masik az szuvas hajopadlo...

2017. jan. 29. 19:03
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem várj, spórolj rá egy kis pénzt, aztán csináld meg bevált módszerekkel, mert azzal lesz talán a legtartósabb az eredmény. Addig talán kibírja.


A hajópadló? Ha benne van a szú (vagy vizet kap alulról és rohad), akkor felszedni és kidobálni az ablakon...

2017. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fotót tudnál feltenni?

A kézicsiszolón csiszolópapír van, az nem elég a parkettához, azt bútorokhoz használják felületkezelés előtt.

2017. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!