Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Parkettát csiszoltatok már...

Parkettát csiszoltatok már fel a kis kézi rezgőcsiszolóval? Meg lehet azzal csinalni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 23:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Fotot nem tudok sajnos....

En azt hittem h a parkettacsiszolo gepben is smirgli van, csak ilyen tekercsben!

2017. jan. 29. 22:23
 12/14 anonim ***** válasza:
Az van abban is. Durvázni 40-60-assal; aztán 100-assal simìtani. Rezgő csiszoló nagyon kevès ilyen munkához, nem is erre való. Talán ki sem bìrná.
2017. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%

Saját példámat írom le: excenteres kézi csiszolóval csiszoltam fel 15 m2 régi parkettát, először 60-assal, aztán 120-assal, itt enyhén vizes ronggyal végigtöröltem, hogy a szálak felálljanak és még végigmentem rajta szintén 120-assal egyszer. Borzalmas volt. Másfél hétig csiszoltam minden áldott nap (nyáron volt), naponta többször szellőztetve, mert zárt ablaknál csináltam, hogy ne zavarjam a szomszédokat nagyon. Maszk, szemüveg, fülvédő (de még így is csengett minden nap a fülem), 3 napig porváladékot köhögtem fel...A kezem a rezgéstől minden nap fájt. A végén 2 rétegben olajoztam le és meg vagyok elégedve az eredménnyel, de nem csinálnám újra (már nincs fölös másfél hetem meg nagyon egészségkárosító). Azért kellett, mert a festők durván összefestették-és nem lehetett lemosni róla-és a parkettás meg csak egyenes parkettát csiszol, nálunk meg egyenetlen régi parketta van, szóval lett volna egy 100-as minimum hogy újat csináljon és nem volt annyi.

Összességében tehát nem lehetetlen de abszolút nem éri meg.

2017. jan. 30. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat, meggyoztetek, nem fogok a kicsivel nekiallni, hanem berelek egy gepet!

Igazabol csak tuzoltasnak akarom, ki kell majd idovel cserelni.

2017. jan. 31. 13:09
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!