Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik olyan adalékanyag...

Létezik olyan adalékanyag betonhoz, ami által hamarabb köt?

Figyelt kérdés
2017. márc. 25. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen is.A nevét nem tudom,valami gyors kötő .
2017. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, kötésgyorsítónak hívják. Kereskedelemben is kapható, több féle, én a kalcidurt használtam. Csodát nem kell tőle várni, mert azt a moslék cementet amit a köznépnek adnak, még ezzel se lehet nagyon begyorsítani. A kötésgyorsítót hidegben szokták a betonhoz keverni, hogy meginduljon a kötés, ami aztán már elegendő hőt fejleszt hogy rendesen megszilárduljon a beton.
2017. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

En beton sablonhoz szeretnem.

60x60as a sablon,es azert keresek ilyen kotesgyorsitot,hogy haladjon a munka es ne kelljen fel vagy akar egy orat is varni mig leszedhetem rola a sablont.

De ha csodat nem kell varni akkor ebben az idoben most semmi ertelme?

2017. márc. 25. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen munkadarabot akarsz önteni, de bármilyen kötésgyorsítós betonnal legalább egy napot kell várni a kizsaluzáshoz. Egyedüli kivétel az, amikor földnedves betont döngölsz bele a sablonba, mert akkor önmagában is megáll a beton. Régen így készítették háztájiban a falazó, és válaszfal blokkokat, mert a tüzépen mindenből hiány volt. Igaz az kohósalak betonból volt hogy ne legyen qva nehéz, de a technológia a sima betonnál is ugyan az. A felület viszont nem lesz olyan sima mint az öntött betonnál.
2017. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ilyet szeretnék:

[link]


Egyik oldalon azt írják,hogy folyós legyen az anyag,hogy könnyen ki tudja tölteni a formát, másik helyen.hogy mehet a földnedves...és 5 perc után le lehet venni a sablont. Na ez az,amit nem hiszek el.

Talán 20 perc után? Vennék több sablont is,hogy haladjon a meló,de azért nem szeretnék 3nál többet vásrolni. Beton lenne az alap,arra szeretnék ilyet.

Másik kérdés ami felmerült bennem,hogy ugye a beton porzik...és egy idő után csúnya lesz. Ezt ki lehet küszöbölni valamivel?

Esetleg ha 0,4es sódert veszek?

Még annyit,hogy nő vagyok (de nem elveszett,az előszobámat is én burkoltam le) minden hasznos tippet, tanácsot szívesen veszek.

Köszönöm.

2017. márc. 26. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Az nagyon fontos, hogy tömörítsd, vibráld a betont, amikor már a formában van!
2017. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lalalalalalala és la ***** válasza:

Vibroasztal nélkül mem jó a földnedves!

Ha viszont van, akkor akár folyamatosan lehet egy sablonnal is dolgozni. Hidd el mérettartó marad. Persze a megfelelő keverési arányokkal.

A kötésgyorsítót felejtsd el!

Léteznek speciális adalékok, de akkor már drágább a leves mint a hús.

Inkább vegyél több sablont és képlékeny betonnal csináld! 24 óra elteltével következhet az újabb öntés.

Hidd el, így a legolcsóbb!

2017. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!