Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit jelent ez a WC csészék...

Mit jelent ez a WC csészék esetében?

Figyelt kérdés
Felújítás során a WC csészét is ki akarom cserélni. Böngészve a kínálatot feltűnt, hogy van laposöblítésű, ill. mélyöblítésű. Mit jelent ez, illetve melyik jobb?

2017. márc. 17. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mély öblítés fogalma: a végtermék közvetlenül a vízben landol. :) Előnye a szagmentesség, könnyebb takaríthatóság. Hátránya a kissé kellemetlen visszafröccsenés. :)


Alacsony öblítés fogalma: a végtermék egy kiképzett panelra érkezik. Előnye, hogy nincs visszafröccsenés. Hátránya, hogy nem szagmentes, és talán nehezebben is takarítható.


Jövő héten folytatjuk!

2017. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Elnézést az utolsó mondat miatt :) Másoltam és nem töröltem ki.
2017. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
1-esen pedig jót derültem, hogy elindult egy OKJ-s tanfolyam...
2017. márc. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Inkabb szagolom, minthogy visszafroccsenjen.
2017. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

Az üzletben is elmondják, meg a szerelő is megmondja, te!:D Te már nem vagy 20 éves!:)

Mindkettőbe lehet WC-papírt tenni, és akkor se nem fröccsen, se nem kell pucolni. Egyébként jó megnézni, mert nem árt tudni, hogy néz ki, meg mennyi volt.

Kisgyerekeknél meg is kell.

2017. márc. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Aztán ha tovább böngészel,lesz alsó ill.hátsó kifolyású is.
2017. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb a placcos. Vízbeejtős nagyon rossz ahogy fröcsög és ugyanúgy büdös. Mivel a kaksi alapvetően lebeg a vízen, szóval ki fog lógni egy kicsit, meg ami rákenődik az oldalára az is szagos lesz. WC papírral lehet enyhíteni, de nem megoldás, a kaka az büdös lesz mindig is. Akkor legalább már ne fröcsögjön.
2017. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólókat annyival egészíteném ki, hogy a lapos öblítésűnél, ahol a "végtermék" nem közvetlenül a vízben landol,annál ha szükséges ( ne legyen rá sohasem szükség) lehet székletmintát is venni. A másik típusnál ez nem megoldott. Továbbá, ha belegondolsz, akkor az sem igazán pénztárcakímélő megoldás a mélyöblítésűnél (végtermék közvetlenül hátul a vízbe érkezik), hogy minden egyes alkalommal, pl.: a család minden egyes tagja WC-papírral béleli ki a klotyót, csak azért, hogy a víz ne fröcsögjön.


Egyébként a "végtermék" elvezetése szempontjából alsó- és hátsó kifolyású WC-k léteznek. Panel házakban inkább a hátsó kifolyású WC-ket építették be régebben.


Alapszabályként lehet mondani, hogy amilyen típusú volt az előző WC, olyan típusút célszerű ismét beépíteni. Még így is előfordulhat, hogy fúrni-faragni kell a falat és az aljzatot. (öblítő- és elvezető cső kiállása régebben egy kicsit "másabb" volt, mint a mai szabványos WC-ké)


Ezen az oldalon találsz speciális csatlakozó elemeket, ha esetleg a felújítás során szükséged lenne rá. [link] (nincs érdekeltségem a cégnél)


Arra érdemes figyelni, hogy felújítás során az öblítővíz lendülete ne legyen nagyon lecsökkentve sok kanyarral, alacsonyra szerelt tartállyal, stb, mert akkor nem lesz megfelelő az öblítés hatásfoka. Tehát öblítés alkalmával a víz lendülete nem fogja tudni a végterméket magával vinni. Az a csészében marad.

2017. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
#8-hoz még apró kiegészítésként: Ha túl magasra rakod a tartályt, és túl vastag, egyenes csövön megy le a víz, akkor meg "túlteljesít", vagyis hajlamos lehet kifröcskölni a vizet a csészéből, kisebb-nagyobb mértékben eláztatva a helyiséget. Másrészt pedig olyankor gyakrabban fordul elő az is, hogy egy öblítéssel nem tudod lehúzni a tartalmat, mert annyira hirtelen sok víz ömlik le, hogy nem viszi magával a lehúznivalót, hanem csak megforgatja a lukban, és leszalad mellette, közben meg kifogy a tartályból. Ilyenkor érdemes lejjebb szerelni a tartályt, vagy valamilyen mértékű szűkítőt iktatni a csőbe.
2017. márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez hasonló jelenség, mint a 110-es műanyag csatorna cső fektetése. Ha nincs meg a csőnek az előírt lejtése, akkor nem viszi le a trutyit. Ha viszont túl nagy a cső lejtése, akkor pedig elszalad a víz a trutyi mellett és így a csőben marad a "cucc".
2017. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!