Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel jön le a csempéről a...

Mivel jön le a csempéről a zománcfesték?

Figyelt kérdés
2017. márc. 15. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
1/ lekaparás zsilettpengével, 2/ hideg zsíroldó vagy tömény trisó oldat
2017. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kaparással lehet, hogy elmegy 1 hónap is, mert az előző tulajdonos minden második csempét lekente zománccal :-(
2017. márc. 15. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Szuper kromofágot vegyél, azt rákened és fellazítja, utánna könnyen lejön. Elvileg :-)
2017. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nitróhigítóval.
2017. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hőlég fúvó talán. Én mikor tanuló vtam dolgoztunk egy helyen és azt mondták a mesterek h semmivel és tényleg nem jött le, csúnya volt nagyon
2017. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Blenderman ***** válasza:
Csak egy tipp, nem 100%, de elektronikai NYÁK-lapok peremével kapargatva, mint egy spaklival, csodákat lehet művelni, mert erős, és kíméletes anyag (mert üvegszál-szerű anyagból vannak, többnyire) de konkrétan zománcfestékkel még nem próbáltam. Ha van ismerősöd, aki elektronikai gyártással foglalkozó cégnél dolgozik, az jó eséllyel ingyen tud neked alkatrészek nélküli üres lapot szerezni, mert selejtes hulladék is jó. Vagy ha van kidobásra ítélt elektronikai cuccod (akár régi PC-be való kártya, ami már semmire sem jó), és ki tudsz termelni belőle egy kézre álló fogású darabot, azzal is próbálkozhatsz, ha nem zavarnak a belőle kiálló alkatrészek. Erősen kell nyomni ezt is, viszont előnye, hogy nem kell vegyszer hozzá, akár még szárazon is működhet a dolog (ha viszi, akkor védd a szemed az esetleges lepattanó festékdaraboktól). Szitázott festékes feliratot már távolítottam el így nyomtalanul szálcsiszolt alumínium felületről, de a zománcfesték más kategória, ezért csak akkor javaslom a módszert kipróbálásra, ha nem kerül semmibe. Ha erre nem válik be, attól még javaslom másnak is ragacsok eltávolítására üvegről, ráégett kávényomok eltüntetésére tűzhelyről, stb...
2017. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a NYÁK lapos ötletet! Simán lehozza :-)
2017. márc. 19. 14:27
 8/8 Blenderman ***** válasza:
Na, szuper, örülök, hogy sikerült :-)
2017. márc. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!