Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasház (lapostetős) szigete...

Társasház (lapostetős) szigetelése egyénileg lehetséges?

Figyelt kérdés
4 emeletes társasházban vásároltam egy lakást tavaly nyáron 4 emeleten. 10 éve volt felújítva a tető, ez biztos. Ugye még nyáron ki is festettem. Beáztam, kb. 3 hete, elég csúnyán. A biztosító fizetett, de nem sokat. Jártam kint a tetőn, én semmi rést, repedést hasonlót nem láttam, de nem vagyok szakember! Utánakérdeztem, a másik 3 lakás nem ázott be. A lakóközösség idős, begyepesedett agyú, feldobtam, hogy pályázzunk, de mindenre nem volt a válasz. Arra gondoltam az én részem leszigeteltetem újra nyáron. Lehet ilyet? 54 m2 a lakás. Hogy működik egyáltalán ez?
2017. febr. 8. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Közös képviselővel megbeszéled, saját költségre szakemberrel megcsináltathatod!Nálunk a lakóközösség megszavazta, és nem került egy fillérembe sem.
2017. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nálunk nem szavazták meg. Hogy kivitelezték? Sokáig tartott?
2017. febr. 8. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Egy javítást nem is kell megszavazni, közös képviselő szól egy cégnek és javítanak, neked nem kerül semmibe, a cég számláz a társasháznak, kb. 100-ból kijavítsák. Persze problémafüggő. Lehet strangszellőző hibás, lehet összefolyócsere kell, stb. ezek megdobják a költséget. 10 éves a tető, már öregnek számít.
2017. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, de meg kell szavazni, és mivel nemet mondtak még a 4-en lakók is, mondván, hogy ők nem áztak be és lesz_rják, hogy az én lakásom igen, így egyénileg kell megoldanom. Közben nézegettem oldalakat.
2017. febr. 8. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Egy sima javítást nem kell megszavazni. Amiről te beszélsz ezek szerint teljes felújítás.
2017. febr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mivel én fizetném még jó, hogy arra nem szavaztatok :D szerettem volna, hogy pályázzunk és legyen felújítva az egész tető, de nem jött össze...
2017. febr. 9. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:

T. Kérdező!

A csapadékvíz szigetelés (általában, max az alapító okirat alapján lehet máshogy) közös tulajdonú épületszerkezet.

Írj hivatalos levelet a közös képviselőnek a társasházatoknak címezve, miszerint KÉRED az azonnali hibaelhárítást, javítást!

Ha erre nem jön válasz akkor FELSZÓLÍTOD, hogy szüntesse meg a hibát, hiszen az neked folyamatosan kárt okoz.

Ha erre sem érkezik reagálás akkor irány a jegyző és birtokvédelmet kérsz, valamint irány az építésfelügyelet ahol bejelented. Lesz szemle majd kapa társasház egy határozatot (dörgedelmes bírság riogatással) miszerint x napon belül szüntesse meg a jogsértő állapotot, végezze el a jókarbantartást!

Közös szerkezeten tulajdonos csak a közvetlenül érintett tulajdonostársak minősített többségű hozzájárulásával végezhet átalakítást/munkát stb..

Nem javaslom, hogy "önálló" műveletbe kezdj, mert ha a későbbiek folyam án más beázik, még a végén rád fogják.

2017. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a hasznos választ! Nem tudok mit csinálni, hidd el. Lakógyűlés volt, ahol mindennel próbáltam érvelni, 3 cégtől is kértem árajánlatot, bemutattam mindent, a háznak van több milliója, de hiába nem szavazták meg. Idősek és csúnya ezt írni, de buták sötétek is. A közös képviselőnk meg csak azt hajtja, hogy: - jajjjj, nem lehet semmit tenni, jajjjj így úgy.

Mondjuk amit leírtál azzal még bepróbálkozok!

2017. ápr. 3. 13:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első felszólítás után általában el szokták kezdeni a felújítást szervezni! Különösen akkor, ha megy a kártérítési igényre való hivatkozás is! Csak kemény! Ha elakadsz írj!
2017. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem kellett felszólítanom őket. Mentem a közös képviselőhöz és azóta pedig meg is szavazták, hogy mehet a tetőfelújítás. Érdekes módon mikor megemlítettem a kárigényem és, hogy a tisztelt ház fogja megfizetni, egyből sikerült a dolog. Köszönöm a hasznos infót még egyszer!
2017. ápr. 24. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!