Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vettünk egy mosdókagylót amin...

Vettünk egy mosdókagylót amin szeretnék két lukat fúrni, lehetséges?

Figyelt kérdés

Vettünk egy mosdókagylót a fürdőszobába, ám ez 90 cm széles, míg a régi olyan 50 cm széles volt. A régi ahogy néztem a hátulját, maszek alapon lett kifúrva két luk, amin keresztül a falból kiálló két db vascsavarra lett felfogatva. (nem tipli, attól jóval fixebb, masszívabb).

Arra gondoltam valahogy én is kifúrnám a mosdókagylót úgy hogy ez a két csavar ami a falból áll ki, belemenjen és azzal fogatnám oda a falhoz.

Mivel tudnám kifúrni a mosdókagylót?


ha ez nem lehetséges, hanyas tiplivel fogatnátok a falba bele?


2017. jan. 22. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kellene 1 kép vagy link a mosdóról.
2017. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csinálok, tévedtem, nincs hátul luk hagyva neki, sem bemarás
2017. jan. 22. 13:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne a falba új csavarokat fúrni az új mosdó gyári lyukaihoz.
2017. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ilyen:

[link]


csak a fiók más elrendezésű. Valamint 4 műanyag lába van amit én csavaroztam a gyárilag kijelölt helyre fa csavarral. A felső mosdó része (egyébként a tükör rész is) ugyan ez.


A fal ahova fogatnám:

[link]


És íme a mosdókagyló, rajta a jelölés amit már én tettem rá, ami fúrni kéne.

[link]

2017. jan. 22. 13:32
 5/11 A kérdező kommentje:
Mint látható nincs gyári luk neki fúrva hátul, (rosszul írtam az elején)
2017. jan. 22. 13:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom csak a tükör rész falra szerelhető, ám de én mindenképp szeretném a mosdó részt is felfogatni. Mert így egyáltalán nem stabil a kis ló* műanyag lábakkal.
2017. jan. 22. 13:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a mosdót maga a szekrény tartja mint az 1 képen látható.

Van ebben olyan is aminek van 2 gyári furata a rögzítéshez.

Ebben az esetben sziloplaszt ragasztóval bekened felrakod a szekrényre és úgy nyomod oda a falhoz.Mást nem tudsz vele tenni.

Ha útban van a két tőcsavar akkor le kell fűrészelni.

2017. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 JulesM111 ***** válasza:
55%

Hali, ha fúrni akarod, megteheted. Kőfúrószárral, alacsony fordulaton.

Ha teheted gyakorolj egy csempedarabon előtte.

2017. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem fúrnám át, nem is csavaroznám a falhoz. Ezt nem arra találták ki. Tudom hogy ezek kicsit ingatagok összeszerelve.

A mosdó hátuljára nyomok két oldalra egy kisebb sziloplasztgombócot és nekinyomom a falnak, csempének. Megköt és utána stabil. Csak egy tipp persze.

2017. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Felhívtam ahol vásároltuk és közöltem velük hogy nincs rajta furat hátul. Mire a boltos megnéztem egy kiállított darabon, és azt mondta azon kell enni 2 darab kivágott furatnak. Végül is abban állapodtunk meg vissza vittük, és előtt egy másik ugyanilyen mosdókagylót , ezen már van két furat és élesen kell vágni a falból kiálló csavart pont beleillik. Már csak a szekrény magasságából kell csalni 3 és fél centit h passzoljon. Egyébként nagyon nézett az eladó hogy valóban nem volt rajta furat.
2017. jan. 22. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!