Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konyhabútorok típusai?

Konyhabútorok típusai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Konyha felújítás előtt állok!Pontosabban a régi megy, és új lesz a konyhám!

A kérdés az lenne, h milyen front (ajtó) felületek vannak? Részletes leírás kellene előnyeivel hátrányaival!

Gondolok itt arra, h a furnérozott, festett, laminált stb. MDP lap mit jelent, kell-e áplni, csiszolni lakkozni, festeni? A valódi fát milyen gyakran kell áplni, a ha bútorlapbó készül a front az mit jelent? Szoval egy csoportosításra lenne szükségem, pro és kontra érvekkel!

Már probáltam a netem természetesen utánaolvasni, de számomra nem elég egyértelmű és pontos a leírás!

köszönöm!


2017. jan. 24. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A fa iszonyat drága.

Nekem szappanmart MDF lapból vannak az ajtók. Nagyon mutatós. Ez sem a legolcsóbb. De szép, tömör, masszív.

A sima bútorlap jóval olcsóbb, de az nem is olyan szép.

Szóval én erre a szappanmartra szavazok. Árban nem a legdrágább, habár nem is a legolcsóbb, de szép, minőségi.

Rengeteg színből és mintából lehet választani.

Ápolást nem igényel, csak egyszerű nedves letörölgetés.

2017. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az MDF állja a konyha gőzét, a hőt, meg mindent, alapból nedves ruhával letörölhető, és strapabíróbb mint a bútorlap. Bútorlapból a szekrény testét szokták megcsinálni. Bútorlap olcsóbb, MDF valamivel drágább, szabványméretű ajtók vannak, mivel a konyhabútorok méretezése nagyjából egyforma (alsó- felsőszekrény). MDF-et csak letörölni kell, nem kell csiszolni, de szerintem semmiféle kész bútort sem.

Furnérozott MDF? Mert a furnér az más, az a szekrények hátulja szokott lenni, még x.rabb minőség. Laminált: ezen van egy bevonat, az eljárásra pontosan nem emlékszek, talán nagy hővel és nyomással préseli rá de nem biztos. Ezért strapabíróbb. Különféle marási mintákkal van. (nekem a szobabútorom ajtaja ilyen, csináltattam, a konyhám ősi darab).

Fához nem tudok hozzászólni, nyilván kezelve van valamivel /kezelni kell valamivel.

2017. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%

Egy normál méretű konyhába 2 millióba kerül fából a konyha. Az MDF lapból töredéke, 150-300 ezerből kijön egy normális sarokkonyha. Oldalt a keresőben vannak blokk-konyhák is.

[link]

2017. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

150-300-ból sehol nem jön ki egy normális konyha, mdf-ből sem, ennek a triplája a reális... csak hogy szegény kérdezőnek ne legyenek tévhitei.


Egyébként MDF=bútorlap, tehát préselt fa. A tömör fa valóban nagyon drága. ELőnye persze, hogy egy életre jó, de ki akarja egy életen át ugyanazt a konyhát nézni? Inkább cserélem 10-15 évente az aktuális stílusnak megfelelően.

Semmi értelme egy életre tartó fa konyhát venni, amikor 30 év múlva úgy is mindenkinek csak az jut majd eszébe róla, hogy mennyire ronda és elavult.

Egyébként mdf-ből is lehet szép és minőségi konyhákat kapni. A miénk gépek nélkül volt 1,8 millió és mdf, diófa munkalappal.

2017. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Normális dolognak tartod, hogy 0 pontot adsz. Mikor a konkrét dolgokat írtam le, mi mennyibe kerülne, ha lenne pénzed megvenni. Sőt még 1 linket is küldtem, hogy legyen viszonyítási alapod, hogy az MDF lapokból is csinálnak szépeket és szerintem strapabíróak, nekem is ilyenből van, készen vettük 8 éve, semmi baja és nem nagyzolok fabútorral, mert tudom mennyire macerás lenne a konyhában ahol gőz van, és megszívja magát a fa. Az csak az olyanoknak jó, akinek látszat konyhája van, menzán eszik, így nem mosogat annyit.

2017. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

Bocsi, lehet, h nem szép, de én egyáltalán nem szoktam a válaszokat "pontozni", mert feleslegesnek tartom, mivel én is belefutottam már durva lehúzásokba, így én erről leszoktam!

szóval nem tudom ki húzta le a válaszodat, nem én voltam!

Ha neked ez fontos, most megnyomom, a zöld gombot!

Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 25. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!