Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy zárcsere?

Mennyibe kerül egy zárcsere?

Figyelt kérdés
Milyen szakember kell ehhez?
2017. jan. 22. 09:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Ehhez nem kell szakember,azt te is ki tudod cserélni.Vásárold meg a zárat,de előtte szereld ki,nézd meg milyen tipus,mert van többfajta méret.Nézd meg milyen széles.Csavarozd ki,mert csavarok tartják,az új zárat pedig tedd be a régi helyére.
2017. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Lajos19940 ***** válasza:
90%

Ez attól függ hogy milyen zár

Ha egy sima beltéri ajtó akkor te is ki tudod ahogy az előttem szóló leírta

Ha egy bejárati ajtó akkor ott sok mindenre kell figyelni tengelytáv az elolap méretei es a tuskék elhelyezkedése azt már jobb olyanra bízni aki látott már olyat

2017. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nem egy agyműtét. Szereld ki vidd el a boltba mintának. Ha nagyon nem megy, akkor is menj be a zár boltba és biztosan lesz egy szerelő, aki kimegy hozzád.
2017. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez igazából nem kell más,mint 1 csavarhúzó,de ez lehet csillag csavarhúzó is .Ha cilinder (biztonsági) betét van bent,az kell csak kivenni, rögzitő csavarja elöl található.

A csavar kihajtása után,kell a kulcs is,mert a zár kis nyelvét a megfelelő állásba kell tenni,és úgy nyomni kifelé .A zárat el kell vinni a boltba,és olyat kell venni .Ekkor nincs tévedés .

2017. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bejárati ajtóhoz vettem pár hete,igaz hogy nem kínai volt.10990 ért

Előző

2017. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Régi típusú panel bejárati ajtóról van szó.

Nem tudom számít e valamit, de az ajtó már volt betörve, szóval a zár körül szerintem itt ott van repedés a fa ajtóban.


Az ajtón persze több zár is van és arra én is gondoltam hogy egyet kiszerelni és elvinni a boltba, csak gondolom ez kívülről is látszik hogy ki van kapva belőle a zár, esetleg átjáró az ajtón és így nem szívesen hagynám ott a lakást.

A másik pedig hogy nő vagyok, nem szoktam ilyesmit csinálni. Lehet jobb ha bele sem kezdek.

Ha szakembert hívni az vagy 20 ezer lenne? Lakatos vagy mi ő?

2017. jan. 22. 12:32
 7/12 A kérdező kommentje:
...kívülről is látszik hogy ki van kapva belőle a zár, esetleg átlátni az ajtón... *
2017. jan. 22. 12:34
 8/12 kovpet ***** válasza:
100%

Nem kell kiszedni, csak mérd meg és esetleg fényképezd is le.


Ha ilyen, akkor nem kell fényképezni:

[link]

2017. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kovpet ***** válasza:
100%
Kiszedni ki kell, elvinni nem kell, azt akartam írni, bocs :)
2017. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Kérj meg egy épkézláb férfit. Ennek ez a módja.
2017. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!