Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszegetelés szempontjából...

Hőszegetelés szempontjából milyen redőny jó, jó ár-érték arányban? Igaz az alábbi, amit egy fórumon olvastam?

Figyelt kérdés
Egyébként egy nyílászáró szakkereskedést vezettem 3 évig, rengeteg ablakot és redőnyt szereltünk, a gyártók ki képeztek rá szakmailag és műszakilag is. Ott kérdeztem rá a dologra, mert műszaki szemmel furcsa volt a hőhidasság ellenére hogy hőszigetel. Fel is világosítottak hogy az alu redőnnyel ugyanazzal a fáradtsággal kétszer-háromszor annyit lehet keresni! Úgyhogy hagyjam meg a mélyen tisztelt kuncsaftot abban a hitben, hogy az alu redőny jobban szigetel a PUR hab miatt... Erről ennyit. remélem hogy a redőnyös maffia nem nyír ki mert pofáztam...

2016. nov. 19. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha valakinek egy csepp esze van, tudja, hogy a fém jó hővezető, és így az alu redőny egyik oldala olyan hideg mint a másik. A hab pedig inkább merevítő szerepet tölt be, mert olyan vékony az anyag. Hőszigetelés szempontjából jobb a műanyag, bár sztem nem sokkal. Nincs szigetelő értéke egyiknek sem, nem hiába.

Talán a hagyományos fa redőny jöhet szóba, de ez sem olyan lényegesen vastag, és ma már horror áron van.

Így maradj a műanyagnál sztem. Főképpen mert csak árnyékoló mindegyik.

2016. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
de jobb az üreges műanyag, amiben levegő van, vagy jó bele a hab inkább
2016. nov. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!