Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bojler fűtőszálnál a réz...

Bojler fűtőszálnál a réz anyagút érdemesebb beszerezni?

Figyelt kérdés

Hajdú bojler 120 literes amiről szó van. Amúgy az aktív anódnak van értelme? Mert nem igazán észrevehető a kiszedett vízkő mennyiségen. Alaplapot érdemes cserélni?

Nincs baja de még a gyári van benne, amit nem tudom mennyi idős. 12 éve vettük a házat bojlerestől és már akkor sem volt új.


2016. nov. 11. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A fűtőszálakat általában nem rézből készítik.
2016. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amúgy az aktív anódnak van értelme?

Van. Ha fogyott, akkor van. :)

Mert nem igazán észrevehető a kiszedett vízkő mennyiségen.

Nem rokonok.

Alaplapot érdemes cserélni?

Hát... ha alapos megnézésre hibátlan, akkor nem. Aztán, ha két év múlva kilyukad, azzal vigasztalhatod magadat, hogy ha kicserélted volna, az új lehet, hogy előbb kilyukadt volna. Ezek a kisipari gyártmányok nagyon ócskák tudnak néha lenni. Egyszer jártam úgy, hogy három hónap múlva vissza kellett mennem. Volt két gyufafej nagyságú szennyeződés vagy zárvány a fémben, szépen le lett lakkozva, aztán, gondolom, a 120 liter víz kicsit megmozdította, a lakk elrepedt, stb.

2016. nov. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló: [link]

Hajdú Bojler fűtőbetét 2000W 30mm RÉZ fűtőszál boyler alkatrész!!!

Második segítő hozzászólást köszönöm!

Eddig azt hittem, hogy a vízkövet nem engedi kiválni, de most utánaolvasva látom, hogy a bojler korrózió védelem a feladata. Mindenképp ajánlatos a használata!

Még egyszer köszönöm!

2016. nov. 12. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!