Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért nincs meleg vizem?

Miért nincs meleg vizem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy a feleségemmel vettünk egy házat lassan végzünk a felújítással. De nincs meleg vizünk. A meleg vizet egy villany bojler adja, újonnan vásároltam kb két hete. Villany szerelő kötötte be áram alá. A víz bekötés részét én csináltam. Ha megnyitom bármelyik csapot nem jön a meleg víz. Csordogál kb 5-10mpig de a hideg víz nyomásanak kb 10-20%al. A kb 10mp utan pedig szépen lassan meg szűnik a víz sugár. Mi lehet a probléma? Esetleg vízkő? Az ingatlan üresen állt pár évig. Köszönöm előre is.
2016. nov. 9. 12:11
1 2
 11/16 Pandas74 ***** válasza:
Ha igazam van ,es a bojlered nyomasbiztonsagi szelepe a hidegviz oldalon van ,akkor a jelenseg oka az ,hogy egy visszacsapo szelepet forditva epitettel be....vagyis mivel a melegviz a bojlerbol KIFELE -lefele-aramlik,a hideg meg BEFELE-felfele-igy megvan a magyarazata,hog miert nem megy a melegvizcsapokra viz ,illetve rovid ido utan miert all meg teljesen ,mikozben van a bojlerban melegviz.Ami a csovekben van ,az ki tud folyni ,a bojlerbol nem ,mert nem megy bele a hidegviz oldalrol semmi ami a melegvizet kifele nyomna a bojlerbol.A kazan.....nem vagyok futestechnikai szakember,de alapbol a kemenybekotes mereten nem szukitenek,mivel ,ha a fustot visszatartod ,akkor az mindenkepp a tuzedet folytani fogja ,vagyis nem hiszem ,hogy hot jelentosen nyernel vele.A huzatszabalyzo -ha van,es gondolom van-megfelelo beallitasa ,mukodese elegendo az optimalis hatasfokhoz,egeshez.
2016. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
En amikor pár hete utána olvastam a hideg vízre írtak több helyen is, hogy arra kell tenni. Külön van biztonsági szelepem es nyomás csökkentőm is. Dombon lakunk es tarsashazak is vannak ezért nagy nyomassal jön a víz. A sima biztonsági szelep csopogott feszt ha nem fűtött a bojler akkor is. Ezután vettem egy külön nyomás csökkentőt es beépítettem. Azóta csak fűtés közben csöpög a víz.
2016. nov. 9. 13:14
 13/16 Pandas74 ***** válasza:

Ertem,,,vagyis nket szeleped van egy a kotelezo nyomasbiztonsagi szelep a melegvizen-ez csopog ,ha fut a bojler-es egy a hidegvizen ami a rendszernyomast csokkenti ,mivel tul magas.....kb mennyi

Ha a rendszernyomas meghaladja a 6 bar uzemi nyomast ,akkor kell a nyomascsokkento hasznalata....javaslom,hogy ellenorizd a beszerelesek- folyasirany szerinti- helyessegenek ellenorzeset.

Az elozoeknben leirtak szerint ,kiprobalod,hol akad el a viz.elobb utobb meg lesz a hiba....

2016. nov. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Remélem holnap rá jövök. Köszi a válaszokat.
2016. nov. 9. 13:45
 15/16 Pandas74 ***** válasza:
Majd ird meg ,hogy megoldodott-e valahogy.
2016. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Meleg vízre vissza térve.. Az összes flexi csövet végig ellenőriztem es a falban lévő csövet is. Nincs eldugulva sehol.. A meleg víz flexi csövet levettem, ranyitottam a hideget es a bojlerbol egyáltalán nem folyt ki víz a meleg csonkon, hiába volt ranyitva a nyomás.. Mi lehet a bojlerrer? En feladtam es beszéltem a szervizzel, jönnek majd es megnezik a bojlert, xtem tuti, hogy az a rossz..
2016. nov. 10. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!