Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért nincs meleg vizem?

Miért nincs meleg vizem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy a feleségemmel vettünk egy házat lassan végzünk a felújítással. De nincs meleg vizünk. A meleg vizet egy villany bojler adja, újonnan vásároltam kb két hete. Villany szerelő kötötte be áram alá. A víz bekötés részét én csináltam. Ha megnyitom bármelyik csapot nem jön a meleg víz. Csordogál kb 5-10mpig de a hideg víz nyomásanak kb 10-20%al. A kb 10mp utan pedig szépen lassan meg szűnik a víz sugár. Mi lehet a probléma? Esetleg vízkő? Az ingatlan üresen állt pár évig. Köszönöm előre is.
2016. nov. 9. 12:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A bemenő csövön nincs csap?

Igy ahogy leírtad olyan mintha nem kapna vizet,nincs utánpotlás

2016. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak a hideg vízen van elzáró csap a bojler előtt, a melegen nincs. A hidege teljesen nyitva van. Tölti is a bojler érezni a flexi csövön h nyomás van benne. Ma szetszedtem az összes flexi csövet azok nincsenek eltomodve. A meleg víz flexi csove is meleg. Bocsi az ékezetekert...
2016. nov. 9. 12:29
 3/16 A kérdező kommentje:
Egy ötletem támadt.. Rá csatlakoztatom holnap a hideg vízre a meleg flexi csövet a nyomás csökkentő előtt ranyitok es a nagyobb nyomás hatha kutisztitja a csövet. Ha így sem jönne víz a meleg részből akkor a csővel van a probléma, jól gondolom?
2016. nov. 9. 12:41
 4/16 Pandas74 ***** válasza:
Vedd le a bojler melegviz bekoto csovet......huzz ra egy slagot,es nyisd ki a hidegviz elzaro csapjat.....ha rendes nyomassal erkezik a viz,akkor nem a bojlerben van dugulas a vizko miatt-szerintem itt lesz-Ezutan vedd le a csap bekoto csovet a furdo-mosdoban...most arra a slag nyomasd at a hideg vizzel,ha csokkeent mennyiseg jon ,es nem nyomja ki a vizkovet,lerakodast ,akkor megproblhatod mechanikusan ,pl drottal atjarhatova tenni.Kereshetsz meg elzarva felejtett szakaszolocsapoz is a vizvezetekeden,vagy dugulast a csapnal-akar a perlator is el tud dugulni ilyen extrem modon-
2016. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Pandas74 ***** válasza:
Jo az otlet ,pont ezt irtam kozben ,mig kommenteltel.
2016. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Pandas74 ***** válasza:
Nezd meg a nyomascsokkento utan is ,mert siman televaghatta azt is rerakodassal a hidegviz oldalrol bejovo viz ,amikor ranyitottad a rendszert,ha elotte nem folyattad ki a benne levo vizet a kosszal egyutt.
2016. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Még egy infó.. Köszi am a válaszokat. A bojlert most vettem kb két három hete ujonnan hajdú a1 a vastagabbik lemezes es 80literes. A csapot is most szallitottak ki, új az is. Az lesz h a meleg flexi csövet rakotom a hidegre nyomas csökkentő előtt es megnyomatom úgy... Aztán hátha okosabb leszek... Esetleg még ha van ötlet várom szeretettel... :-)
2016. nov. 9. 12:50
 8/16 Pandas74 ***** válasza:
A nyomascsokkentot,vagyis a tulnyomas biztonsagi szelepet melyik oldalra szerelted-kerdojel,csak nem tudok irasjeleket irni-.Emlekezetem szerint annak a MELEGVIZ OLDALON KELL LENNIE,hiszen a melegedo viz nyomasa nyitja ,ha eleri a nyitonyomast a viz melegedese ,tagulasa miatt.
2016. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Pandas74 ***** válasza:
A nyomascsokkentot,vagyis a tulnyomas biztonsagi szelepet melyik oldalra szerelted-kerdojel,csak nem tudok irasjeleket irni-.Emlekezetem szerint annak a MELEGVIZ OLDALON KELL LENNIE,hiszen a melegedo viz nyomasa nyitja ,ha eleri a nyitonyomast a viz melegedese ,tagulasa miatt.Sot a beszereles iranya sem mindegy,nyil jelzi amely a kifolyas iranyaba kell mutasson.
2016. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem mielőtt holnap neki vagok a meleg víznek. Egy öntvény kazánt vettünk viadrus u22 6 tagos 30kwos. Ha azt előremeno vizem felmegy 70fok környékére stabilan, akkor érdemes a füst cső átmérője állítani (kisebbre) h tovább maradjon bent a füst es hő? Vagy felesleges?
2016. nov. 9. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!