Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen futesi modot valasszak?

Milyen futesi modot valasszak?

Figyelt kérdés

Vettunk egy regi epitesu valyog hazat. Nincs hoszigeteles. ( Majd Meg szeretném csinalni)

Fel szeretnek ujjitani mindent, automatizalni. Jelenleg faval, 2db cserepkalyhaval futunk. A Gaz be van vezetve. A kalyha jol melegit, de reggelre mar kihul a lakas. Milyen futesi modot valasszak?

Esetleg kiegeszitesnek infra futest gondoltam vagy elektromos radiatort, inverteres klimat. Infra futes mennyi aramot fogyaszt? Rossz hatassal van e az emberre? Egeszsegugyi problemakat tud e okozni? (A nagymama lakna a házban es o szivbeteg, venasak a labai.


2016. nov. 1. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szigetelni szeretnèl, ìgy olyant keress, amit kèsöbb nem kell nagyon átalakìtani. A cserèpkályha maradhat, kèsöbb akár kiegèszìtèsnek, de megfelelő körülmènyek közt főfűtès is lehet. Infra fűtès olyan mint a nap, ìgy káros hatása nincsen, inkább kedvező. De arányaiban a sima elektromos fűtès nagyon drága. Kívètel az inverteres klìma ha elèg jó a COP èrtèke, de most más paramèterekkel jellemzikùjabban.
2016. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A vájogház alulról van szigetelve? ( vízszigetelés) Ha nincs akkor körbe ne szigeteld a falat kívülről mert berohad az egész. A legjobb a radiátoros központi fűtés de drága is.
2016. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs vizszigeteles.
2016. nov. 1. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baj ezekkel a régi vájog házakkal. És nem kis munka ezt utólag megoldani ha egyáltalán bele vág valaki. Nekem volt ilyen házam alig vártam hogy eladjam állandóan hullott a vakolat és dohos volt.
2016. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor mit tudnek tenni?

Inkabb ne szigeteljem le?

Kozponti radiatoros futesnel maradtam.

2016. nov. 1. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Tudod szigetelni, jò páraáteresztő anyagokkal. Üveggyapot, kőzetgyapot, fagyapot, nádlemez, szalmabála. Ez utóbbit jól alkalmazzák, olcsó, a megfelelő előìrásokat betertva nem lesz vele semmi gond. Van róla több leìrásom. Akik csináltak ilyent, a fecen lehet velük kapcsolatot keresni.
2016. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vízszigetelés nélkül nem szabad homlokzaton szigetelni a vályogot. Tönkre megy a fal. Az, hogy a szigetelés átengedi a párát, csak egy reklámfogás.

Ha komplett felújításon gondolkodsz: padlóból 20 centit kikapni, szerelő beton, bitumenlap, szigetelés, padlófűtés, aljzatbeton.

Nagy meló, de a többi csak toldozás, foldozás.

2016. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!