Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Belső szigetelés működhet?

Belső szigetelés működhet?

Figyelt kérdés

Ez volt az eredeti probléma ( http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__8148728-fes.. )

Azóta volt kint a közösképviselő szakival megnézni a repedéseket, és nem sok mindent tudnak tenni. A ház külső falán levő repedést, azt betömik, de szigetelés nem lesz mert nagyon drága. Azt javasolta a szaki, hogy a repedező főfalakhoz legyen gipszkarton előtétfal építve. Ne ragasztva legyen, hanem vázas. Ezt érdemes megcsinálni? Édesanyám szobája nagyon hideg, mert sarok szoba illetve a 4-ből 3 fal utcai. A kérdésem, hogy belsőleg lehet pl ezzel szigetelni? [link] Vagy van valami megoldás, ha külső szigetelés nem lesz (mert ugye drága, de a techemes költségmegosztó meg kellett valakinek..) , és a repedéssel sem tudnak mit tenni.. A másik kérdésem, hogy az erkélyt külsőleg le lehet szigetelni? Mert nekem csak az az utcai falam, így arra gondoltam, hogy azt kellene szigetelni. Mondjuk lapostető és zárószint, és az sincs szigetelve, szóval lehet, hogy semmit sem érne. Meg a repedéseken nem segítene, talán a hőérzeten.


2016. okt. 13. 13:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Na, amit linkeltem az pont nem gipszkarton:)
2016. okt. 13. 13:19
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen "szaki" volt kint?

Azt írod, hogy az egész fal át van repedve. Ha így van, akkor statikus kell, ez nen játék. Azzal nincs megoldva a probléma, hogy ektakarjátok.

2016. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Állítólag valami építész. Édesanyám volt otthon. Annyit tudnak csinálni, hogy kívülről betömik a kinti repedést. Mást nem, és a bentire mondták a gipszkarton előfalat, mert az eltakarná a repedést és nem szelelne a fal.. Ellenben szerintem elvenne területet és félek, hogy penészedne. No meg most lett gletteltetve és festve is, kinek van pénze most erre megint:(
2016. okt. 13. 14:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha valóban építész, akkor ad írásos szakvéleményt. De ehhez statikus kell, nem egy mezei építész.
2016. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha a fal át van repedve, akkor statikus azonnal (mielőtt a ház a fejetekre dől, bár lehet "kis" gond is)

A vázas gipszkarton sokat elvenne a szobából, és penészedne, ahol a repedés van.

Ez hatalmas munka lesz, de a rés betömése önmagában nem megoldás. Mitől repedt el? A mozgás ami a repedést okozta fennáll?

Ehhez nem valószínű, hogy egy ránézés elég lesz.

2016. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs valóban milyen szaki jött. Édesanyám mondta, hogy építész. 2 férfi jött a közösképviselővel. 4 emeletes trásasházról van szó, én a zárószinten lakom. A lakásban 2 helyen tuti teljesen át van repedve a fal, azt láttam saját szememmel. A szobámba levő repedés, hgy teljes-e azt nem tudom, mert a szomszédnak ott szekrénysor + tapéta van. Kár, hogy nem tudok képet felrakni. Elvileg ez vmilyen kohósalak blokkok valami, és ahol az elemek találkoznak ott van elrepedve, és, hogy igazán nem lehet vele mit kezdeni. Írásos vélemény az tuti nincs, mi semmit sem kaptunk.
2016. okt. 13. 15:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt mondták édesanyámnak, hogy nem statikai hiba.
2016. okt. 13. 15:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne az számítson, hogy mit mondott (egyébként statikus és építész esetében elég erős a szakmai átfedés, ezen felesleges fennakadni), hanem az, hogy milyen írásos szakvéleményt állított ki. Ha írásos szakvéleményt állít ki, akkor az abban foglaltakért felelősséggel tartozik, ezért én mindenképpen erre törekednék, hogy legyen róla papír. Belső szigetelést pedig csak olyan helyen javaslom, ahol semmilyen formában nem oldható meg a külső szigetelés. Ha pedig nem lehet elkerülni, akkor én is inkább a vázas megoldást választanám.
2016. okt. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor ez egy nagy blokkos ház.Nagy ès vastag salak blokkokból èpül. Ha kèt panel közt van fentről leig repedve, akkor az tènyleg nem statikai hiba, hanam rossz vagy hiányos kötőanyag. Ebben az esetben ki kellene kaparni mindent a a közből ès újra kitölteni.

Gondolom mennyezettől padlóig függőlegesen tart a repedès, aránylag szabájosan

2016. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó pontosan erről van szó. És a festő ezt nem csinálta meg, hanem az előző festő által végzett munkára (háló és glett) dolgozott rá. És szerinem azért repedt vissza, mert a régi anyagot (már nem volt jó, mert átrepedt a hálón is) nem vette ki. Ezért gondolom, hogy a festő rontotta el. Pedig több mint 1 hónapig szórakoztak az 50 nm-es lakással..
2016. okt. 14. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!